२ अर्ब ५३ करोडको ट्रेजरी बिल जारी गर्दै राष्ट्र बैंक


२८ माघ २०७५, सोमबार
7 Shares
bank 1

काठमाडौं, २८ माघ । नेपाल राष्ट्र बैंकले मंगलबार रु २ अर्ब ५३ करोडको ट्रेजरी बिल जारी गर्ने भएको छ ।

bank 1

बैंकले सोमबार एक सूचनामार्फत उक्त परिमाणको बिल खरीदका लागि सोमबार नै बोलकबोल प्रक्रियामा सहभागी हुन आग्रह गरेको हो । सोमबार तीन बजे बोलकबोल हुने सूचनामा बताइएको छ । ९१ दिनका लागि मात्रै २ अर्ब ५३ करोडको ट्रेजरी जारी गर्न लागिएको राष्ट्र बैंकले जनाएको छ ।

salt trading.gif.pagespeed.ce .ZcRuUKaeUT

ट्रेजरी बिल एक वर्ष वा एक वर्षभन्दा कम अवधिको आन्तरिक ऋण उठाउन प्रयोग गरिने अल्पकालीन सरकारी ऋणपत्र हो । सरकारलाई आवश्यक पर्ने अल्पकालीन अवधिको (बढीमा एक वर्ष) स्रोत जुटाउन यो बिल बिक्री गरिन्छ । यसअघि राष्ट्र बैंकले गएको माघ २१ गते ५ अर्ब १६ करोड रुपैयाँको ट्रजरी बिल जारी गरेको थियो ।

jagdamba.cement
rbbbb

प्रतिक्रिया
  • प्रधान सम्पादक
  • राजेश राई
  • कार्यकारी सम्पादक
  • राजु शिवा
  • सूचना विभाग दर्ता नं.
  • १८०२/२०७६-७७