रेस्टुराँको आवरणमा भित्रै चाँहि अर्कै धन्दा


२८ फाल्गुन २०७५, मंगलवार

विराटनगर, २८ फागुन । केही रेस्टुराँमा डर, त्रास देखाएर किशोरीहरूलाई जवरजस्ती यौनधन्दामा लगाइएको आरोप लगाइएको छ ।

विराटनगर महानगरपालिका क्षेत्रका सञ्चालित रेस्टुराँ सञ्चालकहरूले नै जबरजस्ती डर– त्रास देखाएर काम गर्ने किशोरीहरूलाई यौनधन्दामा लगाउने बताइन्छ । यहाँसम्मकी यस्ता रेष्टुरेन्टले सामुहिक यौन कर्म गर्न वाध्य पार्ने गरेको समेत खुलेको छ ।

पहाडी जिल्लाहरूबाट रोजगारीका लागि आएका किशोरीहरूलाई रेस्टुराँमा काममा लगाउने बहानामा यौनधन्दामा धकेल्ने गरिएको पीडितहरूले बताएका छन् । विराटनगरको एक रेस्टुराँका सञ्चालिकाहरूलाई काम गर्ने किशोरीहरूलाई जबरजस्ती डर त्रास देखाएर अवैध यौनधन्दामा लगाएको अभियोगमा मोरङ प्रहरीले पक्राउ समेत गरेको छ ।

विराटनगर– ९, रोडशेष चौकस्थित एक रेस्टुराँ सञ्चालिकालाई गत आइतबार प्रहरीले पक्राउ गरेको हो । पक्राउ परेकी एक सञ्चालिकाले किशोरी ल्याई दिने र अर्कीले यौनधन्दामा लगाउने गरेको प्रहरीले जनाएको छ । जिल्ला प्रहरी कार्यालय मोरङका डिएसपी कृष्ण खड्काका अनुसार विभिन्न जिल्लाबाट आएका युवतीहरूलाई रेस्टुराँका ग्राहकहरूसँग जबरजस्ती यौनसम्पर्क गर्न बाध्य तुल्याइएको पाइएको छ ।

‘पक्राउ परेकी सञ्चालिकाले आफ्नो रेस्टुराँमा काम गर्ने ३ जना किशोरीलाई लामो समयदेखि अवैध धन्दामा लगाउँदै आएको खुलेको छ,’ डिएसपी खड्काले भने, ‘किशोरीहरूको इच्छाविपरीत रेस्टुराँ सञ्चालिकाले विगत ४–५ महिनादेखि उनीहरूलाई उक्त काममा धकेलेको पाइएको छ ।’

रेस्टुराँ सञ्चालिकाले एक जना ग्राहकसँग ४ हजार देखि १० हजार रुपैयाँसम्म लिने गरेको प्रहरीको प्रारम्भिक अनुसन्धानबाट खुलेको छ । ‘पक्राउ परेकी सञ्चालिकाले रेस्टुराँमा समेत अवैध यौनधन्दा चलाएको प्रारम्भिक अनुसन्धानमा देखिएको छ,’ डिएसपी खड्काले भने, ‘रेस्टुराँमा काम गर्ने किशोरीहरूलाई ग्राहकसँग अन्यन्त्र पनि पठाइएको पाइएको छ ।’

इच्छाविपरीत अवैध यौनधन्दामा लगाएको भन्दै सोही रेस्टुराँमा काम गर्दै आएका तीन जना किशोरीले जिल्ला प्रहरी कार्यालय मोरङमा दिएको जाहेरीका आधारमा प्रहरीले होटल सञ्चालिकाहरूलाई पक्राउ गरेको हो । रेस्टुराँमा अवैध यौनधन्दा भएको पाइएपछि अन्य होटल, रेस्टुराँहरूमा पनि प्रहरीले निगरानी बढाएको छ ।

प्रहरीले पक्राउ गरेका रेस्टुराँ सञ्चालिकाहरूलाई मानव बेचविखन तथा ओसारपसार ऐन–२०६४ बमोजिम जिल्ला अदालत मोरङबाट आइतबार नै म्याद थप गरी थप अनुसन्धान गर्दै आएको मोरङ प्रहरीले जनाएको छ । कान्तिपुर दैनिकबाट

प्रतिक्रिया
  • प्रधान सम्पादक
  • राजेश राई
  • कार्यकारी सम्पादक
  • राजु शिवा
  • सूचना विभाग दर्ता नं.
  • १८०२/२०७६-७७