लिबियाबाट आप्रवासी बोकेको डुंगा दुर्घटना, ६५ जनाको मृत्यु


२८ बैशाख २०७६, शनिबार
jahaj 1

काठमाडौं, २८ बैसाख । लिबियाबाट आप्रवासी बोकेर युरोप जाँदै गरेको एउटा डुंगा भूमध्यसागरमा दुर्घटना हुँदा कम्तिमा ६५ जनाको मृत्यु भएको छ ।

संयुक्त राष्ट्र संघको शरणार्थी नियोग युएनएचसीआरले ट्युनिसिया नजिक समुद्रमा डुंगा दुर्घटना भएको जनाएको छ । दुर्घटनामा परेका १६ जनाको उद्दार गरिएको छ । समुद्रमा आएको ठूलो छालमा परेर डुंगा दुर्घटना भएको उद्धार गरिएकाहरुले बताएका छन् ।

यु.एन.एच.सी.आर.ले यो वर्ष लिबियाबाट युरोप जान लागेका १६४ जनाको डुंगा दुर्घटनामा परेर मृत्यु भइसकेको जनाएको छ । यद्यपी पछिल्लो दुर्घटना यो वर्षकै सबैभन्दा ठूलो भएको बताइएको छ । दुर्घटनामा परेर पनि बाँच्न सफल भएकाहरुलाई ट्युनिसियाको नौसेनाले आफ्नो देशको तटसम्म ल्याएको छ ।

एक जनालाई उपचारका लागि अस्पताल भर्ना गरिएको छ । ट्युनिसियाको रक्षा मन्त्रालयले दुर्घटना भएको थाहा पाउने वित्तिकै माछा मार्न प्रयोग गरिने डुंगा परिचालन गरेर उनीहरुको उद्दार गरिएको जनाएको छ ।

डुंगामा सवार अधिकांश व्यक्ति अफ्रिकी मुलुकका भएको बताइएको छ । हरेक वर्ष हजारौं आप्रवासी भूमध्य सागर पार गर्दै युरोप छिर्ने प्रयास गर्ने गरेका छन् । यस्ता मानिसले लिबियालाई प्रमुख प्रस्थान विन्दू बनाउँदै आएका छन् ।

यो वर्षको शुरुवाती तीन महिनामा मात्र १५ हजार ९ सय आप्रवासी भूमध्ये सागर पार गरेर युरोप पुगेका छन् । संयुक्त राष्ट्र संघको एक प्रतिवेदनले हरेक दिन भूमध्य सागर पार गर्न खोज्ने ६ आप्रवासीको मृत्यु हुने गरेको जनाएको छ । एजेन्सी

प्रतिक्रिया
  • प्रधान सम्पादक
  • राजेश राई
  • कार्यकारी सम्पादक
  • राजु शिवा
  • सूचना विभाग दर्ता नं.
  • १८०२/२०७६-७७