ओलीकाे देउवा र प्रचण्डलार्इ कटाक्ष : कहिले टाउकोको मोल तोक्ने, कहिले छोरी बोक्ने


प्रकाशित मिति : August 18, 2017

काठमाडाैं : कार्यक्रममा ओलीले काँग्रेस सभापति शेरबहादुर देउवा र प्रधानमन्त्री दाहालको तालमेल र गठबन्धनप्रति कटाक्ष समेत गरे । ‘कहिले टाउकोको मोल तोक्ने, कहिले छोरी बोक्ने’ भन्दै चितवनमा भएको चुनावी तालमेलप्रति व्यंग्य गरेका थिए । उनले एमाले प्रचार विभागले बुधवार राजधानीमा आयोजना गरेको विशेष प्रचार भेलामा यस्ताे कटाक्ष गरेका हुन् ।‘भोलि देउवा र प्रचण्ड एउटै जुवामा नारिएर चितवन जाँदैछन् भन्ने सुनेको छु । एउटै जुवामा कसले नारिदियो, त्यो त भन्नै परेन’, उनले दुई फरक धारका दलबीचको सहकार्यप्रति व्यंग्य गर्दै भने–‘एउटै जुवामा नारिएर गएपछि जनताले पनि थाहा पाउनेछन् । यिनले जोत्ने खेत एकै रहेछ । मेलो एकै रहेछ ।’एक वर्ष अघि आफ्नो नेतृत्वको सरकारले रेलको कुरा गर्दा अरूले मजाक गरेको तर अहिले तिनै दलका घोषणापत्रमा रेलको कुरा देख्दा आफूलाई खुसी लागेको पनि उनले सुनाए ।‘हामीले रेल बनाउछौ भन्यौं । काठमाडौँमा केहीले खेलौना नै तयार गरे । मजाक गरे । अहिले त भाषणमा पनि रेल नै घोषणापत्रमा पनि रेलकै कुरा सुन्दैछु’, ओलीले एमालेको अन्य पार्टीस“ग तुलनै नहुने दाबी गर्दै भने–‘एक वर्ष अघि रेल मजाक थियो । अहिले सबैलाई चाहिएको छ ।’एमालेलाई छाडेर किन अरू पार्टीलाई भोट दिने भन्नेमा मै हु भन्ने वक्ताले पनि तर्क गर्न नसक्ने अवस्था रहेको भन्दै उनले रमाइलो पाराले सुनाए ।‘कोही सिद्धहस्त वक्तृत्वकलावाज आउन र तिनले अरू पार्टीलाई किन भोट दिने र एमालेलाई किन नदिने भन्नेमा बहस गरुन । हामी खुला आमन्त्रण गर्छौँ । रेडियो, टेलिभिजनमा बहस लाइभ सुनौं’, आफ्नै शैलीमा यस पटक आफ्नो पार्टी एमालेको प्रतिष्पर्धी नभएको तर्क गर्दै ओलीले दाबी गरे–‘मलाई लाग्छ, कसैले दरखास्त हाल्नेवाला छैन । किनभने एमालेबाहेकका राजनीतिक दलहरूले जनताको मन जित्ने हैसियत गुमाइसकेका छन् ।’कार्यक्रममा एमाले केन्द्रीय सदस्य एवं प्रचार विभागका सहइन्चार्ज सूर्य थापाले अन्य पार्टीका नेताहरू कोही छोरी, कोही दाइ र कोही ज्वाँइका लागि चुनाव जिताउन लागेको भन्दै नातावादको विरोध गरेका थिए । ‘एमालेले जनताको छोराछोरीलाई उठाएको छ । तिनैले जित्नेछन्’, थापाले भने । 

काठमाडाैं : कार्यक्रममा ओलीले काँग्रेस सभापति शेरबहादुर देउवा र प्रधानमन्त्री दाहालको तालमेल र गठबन्धनप्रति कटाक्ष समेत गरे । ‘कहिले टाउकोको मोल तोक्ने, कहिले छोरी बोक्ने’ भन्दै चितवनमा भएको चुनावी तालमेलप्रति व्यंग्य गरेका थिए । उनले एमाले प्रचार विभागले बुधवार राजधानीमा आयोजना गरेको विशेष प्रचार भेलामा यस्ताे कटाक्ष गरेका हुन् ।

‘भोलि देउवा र प्रचण्ड एउटै जुवामा नारिएर चितवन जाँदैछन् भन्ने सुनेको छु । एउटै जुवामा कसले नारिदियो, त्यो त भन्नै परेन’, उनले दुई फरक धारका दलबीचको सहकार्यप्रति व्यंग्य गर्दै भने–‘एउटै जुवामा नारिएर गएपछि जनताले पनि थाहा पाउनेछन् । यिनले जोत्ने खेत एकै रहेछ । मेलो एकै रहेछ ।’

एक वर्ष अघि आफ्नो नेतृत्वको सरकारले रेलको कुरा गर्दा अरूले मजाक गरेको तर अहिले तिनै दलका घोषणापत्रमा रेलको कुरा देख्दा आफूलाई खुसी लागेको पनि उनले सुनाए ।

‘हामीले रेल बनाउछौ भन्यौं । काठमाडौँमा केहीले खेलौना नै तयार गरे । मजाक गरे । अहिले त भाषणमा पनि रेल नै घोषणापत्रमा पनि रेलकै कुरा सुन्दैछु’, ओलीले एमालेको अन्य पार्टीस“ग तुलनै नहुने दाबी गर्दै भने–‘एक वर्ष अघि रेल मजाक थियो । अहिले सबैलाई चाहिएको छ ।’

एमालेलाई छाडेर किन अरू पार्टीलाई भोट दिने भन्नेमा मै हु भन्ने वक्ताले पनि तर्क गर्न नसक्ने अवस्था रहेको भन्दै उनले रमाइलो पाराले सुनाए ।

‘कोही सिद्धहस्त वक्तृत्वकलावाज आउन र तिनले अरू पार्टीलाई किन भोट दिने र एमालेलाई किन नदिने भन्नेमा बहस गरुन । हामी खुला आमन्त्रण गर्छौँ । रेडियो, टेलिभिजनमा बहस लाइभ सुनौं’, आफ्नै शैलीमा यस पटक आफ्नो पार्टी एमालेको प्रतिष्पर्धी नभएको तर्क गर्दै ओलीले दाबी गरे–‘मलाई लाग्छ, कसैले दरखास्त हाल्नेवाला छैन । किनभने एमालेबाहेकका राजनीतिक दलहरूले जनताको मन जित्ने हैसियत गुमाइसकेका छन् ।’

कार्यक्रममा एमाले केन्द्रीय सदस्य एवं प्रचार विभागका सहइन्चार्ज सूर्य थापाले अन्य पार्टीका नेताहरू कोही छोरी, कोही दाइ र कोही ज्वाँइका लागि चुनाव जिताउन लागेको भन्दै नातावादको विरोध गरेका थिए । ‘एमालेले जनताको छोराछोरीलाई उठाएको छ । तिनैले जित्नेछन्’, थापाले भने ।

 

प्रतिक्रिया दिनुहोस्