कराँतेमा राजिब र मनिषालाई कास्य पदक
काठमाडौं, १७ मंसिर । १३ औं दक्षिण एसियाली खेलकुद (साग) नेपालका राजिव पुडासैनी र मनिषा चौधरीले कास्य पदक जितेका छन् ।
महिला ५५ केजी मुनि मनिषा चौधरी पदक जितेकी हुन् । उनी बंगलादेशकी मार्जन अख्तरसँग २–१ ले पराजित भइन् ।
अख्तरले नै स्वर्ण पदक जितेकी थिइन् । फाइनलमा उनले पाकिस्तानी कौसार सानालाई ४–३ ले हराइकी थिइन् ।
। राजिवले ६० केजी तौल समूह मुनिमा कास्य जितेका हुन् । उनको समुहमा बंगलादेशका महम्मद अलामिनले स्वर्ण पदक जिते ।
उनले इकबर जफारलाई ७–३ ले पराजित गरे । यो तौल समूहमा नेपालका राजिव पुडासैनी बंगलादेशका अलामिनसँग ७–५ ले पराजित हुँदै कास्यमा सीमित भए ।
यसअघि पहिलो दिन नेपालले ९ स्वर्णको लागि भएको प्रतिस्पर्धामा ७ स्वर्ण र २ रजत पदक जितेको थियो ।
करातेमा नेपालको स्वर्ण पदक ८, रजत २ र कास्य पदक २ पुगेको छ ।
१३ औं सागका स्वर्ण पदक विजेता
स्वर्ण पदक
१.कराते (एकल काता) – मण्डेकाजी श्रेष्ठ
२.कराते (टिम काता, पुरुष ) – मण्डेकाजी श्रेष्ठ, महसुस तामाङ, प्रविण मानन्धर
३.कराते (टिम काता ,महिला)– निर्मला तामाङ, संगिता मगर, सरु कार्की
४.कराते (५५ केजी) – लक्ष्मण तामाङ
५.कराते(८४ केजीमाथि)–विप्लवलाल श्रेष्ठ
६.कराते (४५ केजी मुनी)– कुसुम खड्का
७.कराते (५० केजी मूनि) अनु अधिकारी
८.कराते (६७ केजी) नवीन रसाइली
९.तेक्वान्दो पुम्से (२३–२९ वर्ष ) – कमल श्रेष्ठ
१०.तेक्वान्दो पुम्से ( १७ –२३ वर्ष )– सिना मादेन लिम्बु
११.तेक्वान्दो पुम्से (२३ –२९ वर्ष ) – पार्वती गुरुङ
१२.तेक्वान्दो पुम्से (२९ वर्ष माथि ) – आयशा शाक्य
१३.तेक्वान्दो पुम्से (२९ वर्ष माथि )- आयशा शाक्य र सञ्जिकुमार पाण्डे
१४.पुम्से महिला टिम (१७–२३ वर्ष) – निशा दर्नाल, स्वस्तिका तामाङ र सन्जिला तिमल्सिना
१५.पुम्से महिला टिम (२३–२९ वर्ष) – निता गुरुङ, प्रशंसा क्षेत्री र शुसिला राई
१६.ट्रायथलन – सोनी गुरुङ
१७.डुवाथोलन – हिमाल टमाटा
१८. उसु (थाउलो) – विजय सिन्जाली
१९. उसु (थाउलो) – सुस्मिता तामाङ
रजत पदक
१.कराते (एकल काता) – चन्चला दनुवार
२.तेक्वान्दो पुम्से (१७–२३ वर्ष)– कृष्णबहादुर तामाङ
३.कराते (८४ केजी मूनि)– दिवस श्रेष्ठ
४.डुवा थोलन – लक्ष्मण मल्ला
कास्य पदक
१.तेक्वान्दो पुम्से (२९ वर्ष माथि) –रेजिन रिमाल
२.तेक्वान्दो पुम्से (१७–२३ वर्ष) – अस्मिन राउत र सिना मादेन लिम्बु
३.तेक्वान्दो पुम्से (२३–२९ वर्ष ) – जितबहादुर बोट र पार्वती गुरुङ
४.पुरुष टिम पुम्से १७ –२३ वर्ष – शीशिर श्रेष्ठ, अष्मिन राउत, दीपेन्द्र गुरुङ
५.पुरुष टिम पुम्से (२३ वर्षमाथि ) – कमल श्रेष्ठ, जितबहादुर बोट र प्रेमबहादुर लिम्बु
६.ट्रायथलन – बसन्त थारु
७.कराते – राजीव पुडासैनी
८. एथलेटिक्स (१५०० मिटर) – टंक कार्की