दलालले भारत पुर्‍याएर अलपत्र पारेका दुई महिलाको उद्धार


५ कार्तिक २०७७, बुधबार
0 Shares
mahilaa hisa 11

सुदूरपश्चिम, ५ कार्तिक । भारतको नयाँदिल्लीमा अलपत्र परेका दुई महिलाको माइती नेपालको पहलमा उद्धार गरी धनगढी पुर्‍याइएको छ ।

कुवेतमा नोकरी लगाई दिने भन्दै दलालले दिल्ली पुर्‍याएर अलपत्र पारेपछि मकवानपुरकी ५२ वर्षीया महिला र रौतहट माइतीघर भई भारतको बिहार घर भएकी २९ वर्षीया महिलाको उद्धार गरिएको हो । २९ वर्षीया महिलासँग दुई नाबालक छोरी समेत छन् ।

salt trading.gif.pagespeed.ce .ZcRuUKaeUT

घरमा सासू, ससुरा, देवर र श्रीमानको दुव्र्यवहार झेल्दै आएकी उनी दलालको फन्दामा परेर दिल्ली पुगेको पाइएको माइती नेपाल धनगढी शाखा प्रमुख शिवनारायण चौधरीले बताए । उद्धारका लागि पीडित माइती पक्षले दिएको निवेदनपछि उनको उद्धार गरिएको जनाइएको छ ।

यस्तै कुवेत जानका लागि दिल्लीमा पासपोर्ट बनाउन आउनु भन्दै दलालले दिल्ली पुर्‍याएर अलपत्र पारेकी मकवानपुरकी ५२ वर्षीया महिलाको पनि उद्धार गरिएको छ । दिल्लीमा एक नेपाली महिलाको सम्पर्कमा आएपछि उनको उद्धारको पहल गरिएको थियो । प्रलोभनमा पारी यी दुई महिलालाई दिल्ली पुर्‍याउने दलाल भने फरार भएको जनाइएको छ ।

jagdamba.cement
rbbbb

यसअघि गत असोजमा पनि माइती नेपालले दलालको फन्दामा परेर भारत जाँदै गरेकी नवलपरासीकी एक महिलाको पनि कैलालीको त्रिनगर सीमा नाकाबाट उद्धार गरेको थियो । ‘दिल्लीमा रहेको दलालले महिनामा रु ४० हजार पाइन्छ भन्दै उतै बोलाएका रहेछन्’, चौधरीले भने, ‘उहाँ दिल्ली जाँदै गर्दा त्रिनगर नाकाबाट उद्धार गरेका थियौं ।’

प्रतिक्रिया
  • प्रधान सम्पादक
  • राजेश राई
  • कार्यकारी सम्पादक
  • राजु शिवा
  • सूचना विभाग दर्ता नं.
  • १८०२/२०७६-७७