नेपाल अन्तर्राष्ट्रिय शक्तिहरूको प्रतिष्पर्धास्थल बन्ने खतरा बढ्यो : थापा


प्रकाशित मिति : October 30, 2020

काठमाडौं, १४ कार्तिक । राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (राप्रपा) का अध्यक्ष कमल थापाले नेपाल अन्तर्राष्ट्रिय शक्तिहरूको प्रतिष्पर्धास्थल बन्ने खतरा बढेको बताएका छन् ।

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले भारतीय खुफिया एजेन्सीका प्रमुख सामन्त गोयललाई भेटेको विषय विवादित बनेका बेला पूर्व परराष्ट्रमन्त्री समेत रहेका थापाले सत्तारुढ र प्रमुख प्रतिपक्ष दलको अकर्मण्यताका कारण नेपाल अन्तर्राष्ट्रिय केन्द्रको प्रतिष्पर्धास्थल बन्न लागेको बताएका हुन् ।

‘भारत र चीनसँगको सम्बन्धमा रणनीतिक सन्तुलन, समदुरी र असंलग्नता नेपालको अस्तित्वको आधार हो,’ पूर्वपरराष्ट्र मन्त्री थापाले ट्वीटरमा लेखेका छन्, ‘तर सत्तारुढ र प्रमुख प्रतिपक्ष दलका अकर्मण्यता र गलत नीतिको परिणास्वरुप अहिले नेपाल अन्तर्राष्ट्रिय शक्तिहरूको प्रतिस्पर्धास्थल बन्ने खतरा बढेको छ ।’ देशको स्वतन्त्रता र अस्तित्वबारे समयमै सचेत बन्न समेत उनले आग्रह गरेका छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्