ओलीको चुनौती : कि आरोप पुष्टि गर्नुस्, कि त एकता भङ्ग गर्ने धृष्टताको जवाफदेही बन्नुहोस्


प्रकाशित मिति : November 28, 2020

काठमाडौं सत्तारुढ नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा)को सचिवालय बैठकमा अध्यक्ष एवम् प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले जवाफी प्रस्ताव पेस गरेका छन् । अर्का अध्यक्ष प्रचण्डले २८ कात्तिको सचिवालय बैठकमा प्रस्तुत गरेको राजनीतिक प्रतिवेदनको जवाफी प्रतिवेदन अध्यक्ष ओलीले पेस गरेका हुन् ।

शनिबार प्रधानमन्त्रीको सरकारी निवास बालुवाटारमा बसेको सचिवालय बैठकमा अध्यक्ष ओलीले प्रस्तुत गरेको प्रतिवेदन पढ्नका लागि सचिवालय सदस्यहरुलाई वितरण गरिएको छ । प्रस्ताव अध्ययन गरी अर्को बैठक मंसिर १६ गते १ बजे पार्टी केन्द्रीय कार्यालय धुम्बाराहीमा बस्ने बैठकमा निर्णय भएको प्रवक्ता नारायणकाजी श्रेष्ठले जानकारी दिए ।

प्रतिवेदनमा प्रधानमन्त्री ओलीले अध्यक्ष प्रचण्डलाई आफूमाथिको आरोप पुष्टि गर्नका लागि चुनौती दिएका छन् । भनेका छन्,‘तपाईँलाई मेरो चुनौती छ– कि आरोप पुष्टि गर्नुस् र राज्यको कानुन तथा पार्टी विधान अनुसार मलाई कार्बाही गर्नुस्, कि त आफ्नै सहयोद्धामाथि निराधार आरोप लगाएर पार्टी एकता भङ्ग गर्ने धृष्टताको जवाफदेही बन्न तयार हुनुहोस् ।’

प्रधानमन्त्री ओलीले अध्यक्ष प्रचण्डले प्रस्तुत गरेको राजनीति प्रस्तावलाई ‘अभियोगपत्र’ भनेका छन् । ओलीले भनेका छन्,‘तपाईंको यो ‘प्रस्ताव’ वस्तुतः कुनै राजनीतिक प्रस्ताव होइन, आफ्नै सहयोद्धा अध्यक्षमाथि लगाइएको ‘अभियोगपत्र’ हो र यसलाई अगाडि सारेर तपाईंले वस्तुतः पार्टी विभाजनको अनौपचारिक घोषणा गर्नुभएको छ ।’

प्रधानमन्त्री ओलीले अध्यक्ष प्रचण्डको प्रस्ताव रित समेत नपुगेको दाबी गरेका छन् । भनेका छन् ‘यो ‘प्रस्ताव’ बैठकमा छलफल या परामर्श गर्नका लागि रितसमेत नपुगेको, तपाईंको नितान्त व्यक्तिगत असन्तुष्टि, सीमाहिन कूण्ठा र निहित स्वार्थ लुकेको कृत्रिम आरोपको सँगालो मात्रै हो ।’

नेकपा सचिवालयमा अध्यक्ष ओलीको ५३ बुँदे जवाफी प्रस्ताव पेस (पूर्णपाठ)

प्रतिक्रिया दिनुहोस्