वरिष्ठ चलचित्रकर्मी एवं लेखक चेतन कार्कीकाे निधन


२ जेष्ठ २०७८, आईतवार
168 Shares
a5a91a1d9520a3d0e20e0230607d5fe9 w1000 h500 cp

काठमाडौं, २ जेठ । वरिष्ठ चलचित्रकर्मी एवं लेखक चेतन कार्कीको निधन भएको छ । कार्कीको उपचारका क्रममा काठमाडौंको छाउनीस्थित सैनिक अस्पतालमा आइतबार बिहान ज्यान गएको हो ।

गएको १६ गते देहरादुनबाट काठमाडौं आएका उनलाई ज्वरो आएपछि अस्पतालमा भर्ना गरिएको थियो । कोरोना भाइरसबाट संक्रमित भएपछि उनको एक हप्तादेखि सैनिक अस्पतालमा उपचार भइरहेको थियो । चलचित्रको लेखन तथा निर्देशनसहित, गीत, कविता, कथा तथा उपन्यास लेखनमा सक्रिय कार्कीको ८३ वर्षको उमेरमा निधन भएको हो ।

salt trading.gif.pagespeed.ce .ZcRuUKaeUT

स्याङ्जाको बहाँटारी, थुमआरुखर्कमा विस १९९५ साल कात्तिक २२ गते जन्मिएका कार्कीको तिजको रहर आयो बरिलै, बुझ्नै सकिनौं तिमीले मेरो आँखाको भाका, माया पिरतीको चोखो कथा, यी ओठ तिम्रा, बैनीको दया छ भने सहितका दर्जनौं लोक, आधुनिक तथा चलचित्रका गीतहरु लोकप्रिय छन् । कार्कीले २०७६ मा आफ्नो ८२ औं जन्मोत्सवको उपलक्षमा एकल कविता वाचन पनि गरेका थिए ।

उनका गीत नारायण गोपाल, तारा देवी, अरुणा लामा, प्रकाश श्रेष्ठ, किरण प्रधानलगायतका गायक गायिकाले गाएका छन् । विसं २०२५ सालमा परिवर्तन चलचित्रको पटकथा संवाद लेखनबाट उनले नेपाली चलचित्रमा प्रवेश गरेका थिए । उनका श्रीमती र दुई छोरा छन् ।

jagdamba.cement

प्रतिक्रिया

  • प्रधान सम्पादक
  • राजेश राई
  • कार्यकारी सम्पादक
  • राजु शिवा
  • सूचना विभाग दर्ता नं.
  • १८०२/२०७६-७७