भारतको ज्यादतीविरुद्ध प्रतिकारमा उत्रिन विप्लवसहित चार दलको आग्रह


प्रकाशित मिति : July 31, 2021

काठमाडौं, १६ साउन । दार्चुलामा नेपाली नागरिक चढेको तुइन भारतीय सीमा सुरक्षा बलले काटेर अमानवीय ज्यादती गरेको भन्दै नेत्रविक्रम चन्द ‘विप्लव’ नेतृत्वको नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीसहित चार दलले संयुक्त विज्ञप्ति निकालेर आपति जनाएका छन् ।

नेकपा महासचिव विप्लव, नेकपा क्रान्तिकारी माओवादीका अध्यक्ष मोहन वैद्य ‘किरण’, नेकपा अध्यक्ष ऋषिराम कट्टेल र वैज्ञानिक समाजवादी कम्युनिष्ट पार्टी नेपालका संयोजक आहुतिले निकालेको संयुक्त विज्ञप्तिमा भारतीय ज्यादतीविरुद्ध प्रतिकारमा उत्रिन आह्वान गरिएको छ ।

‘एसएसबीले काटिदिएर नेपाली नागरिक महाकालीमा बेपत्ता बनाएको घटना नेपाली राष्ट्रिय स्वाधीनतामाथिको भारतीय शासक वर्गको नाङ्गो षड्यन्त्र र हस्तक्षेप हो’, उनीहरुले भनेका छन्, ‘यो घटनामा बेपत्ता जयसिंह धामीको अवस्था सार्वजनिक गर्न, परिवारलाई न्याय र राहतको व्यवस्था तथा दोषीलाई यथाशिघ्र कारवाहीका लागि विश्वासिलो छानबिन अगाडि बढाउन नेपाल सरकारसँग हामी माग गर्दछौं ।’

दार्चुलाको मालघाट तुइन काटिनु नेपालीको राष्ट्रिय स्वाधीनता र नेपाली जनताको स्वनिर्णयको अधिकारविरुद्धको हेपाहा र षड्यन्त्रमूलक घटना भएको चार दलले जनाएका छन् । उनीहरुले भारतीय पक्षले गराएको यस घटनाको डटेर प्रतिरोध गर्न पनि नागरिकलाई आह्वान गरेका छन् ।

‘यथाशक्य चाँडो घटनाको वास्तविकता नेपाली जनताबीचमा सार्वजनिक गर्न र दोषीमाथि कारबाही ढिला गरियो भने हामी चार पार्टी संयुक्त संघर्षमा जान बाध्य हुनेछौँ’, उनीहरुले विज्ञप्तिमा भनेका छन् । यसैबीच विप्लव नेतृत्वको नेकपाले शनिबारदेखि नै भारतविरुद्ध सडक संघर्ष थालेको छ । विप्लवका कार्यकर्ताले आजै राजधानीमा विरोध जुलुस निकाल्दै भारतीय सुरक्षाकर्मीमाथि कारवाही माग गरेका छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्