दोधारा चाँदनी नगरपालिकाको कञ्जभोजमा बीओपी स्थापना


२८ श्रावण २०७८, बिहीबार

कञ्चनपुर, २८ साउन । दोधारा चाँदनी नगरपालिका–७ कञ्जभोजमा सशस्त्र प्रहरीको बोर्डर आउट पोष्ट (बीओपी) को शुभारम्भ गरिएको छ । दोधारा चाँदनी नगरपालिकाका प्रमुख वीरबहादुर सुनार र प्रमुख जिल्ला अधिकारी रामप्रसाद पाण्डेले आज संयुक्तरूपमा आज २० औं बीओपीको उद्घाटन गरेका हुन् ।

नगर प्रमुख सुनारले सीमा क्षेत्रमा हुने अपराधका घटना सशस्त्र प्रहरीको उपस्थितिसँगै घटेको र लागुऔषध ओसारपसारमा समेत कमी आएको बताए । प्रजिअ पाण्डेले अन्तर सीमा अपराध, मानव तस्करी, वन्यजन्तुको तस्करी, लागुऔषधको कारोबार रोकथाम, जाली नोटको कारोबार र अवैध क्रियाकलाप नियन्त्रण गर्ने कार्यमा सशस्त्र प्रहरी निरन्तर रूपमा लागिरहेको बताए । सशस्त्र प्रहरी नायब निरीक्षकको कमाण्डमा रहने गरी उद्घाटन गरिएको बीओपीमा २५ जवान तैनाथ छन् ।

सशस्त्र प्रहरी बल, नेपाल नं ३५ गण हेडक्वाटर शैलेश्वरी कञ्चनपुरका सशस्त्र प्रहरी उपरीक्षक गणपति वीरेन्द्रबहादुर ऐरका अनुसार कञ्चनपुरमा १२९ दशमलव पाँच किलोमिटर नेपाल–भारत सीमा क्षेत्रमा सशस्त्र प्रहरीका २० बीओपी स्थापना गरिएका छन् ।

‘सीमा क्षेत्रमा बीओपी स्थापना भएपछि लागुऔषध ओसारपसारमा संलग्न ५२ जनालाई पक्राउ गरी कारबाहीका लागि सम्बन्धित निकायमा बुझाएका छौं’, उनले भने, ‘सीमा क्षेत्रमा हुने चोरी तस्करी नियन्त्रण गरी एक वर्षको अवधिमा रु चार करोड ४० लाख बराबरको अवैध सामान बरामद गरी भन्सार कार्यालयमा बुझाएका छौँ ।’

सीमा क्षेत्र भएर भारत जान लागेका ७२ चेलीबेटीका बीओपीमा कार्यरत सशस्त्र प्रहरीकै सक्रियतामा सीमा नाकामा रोकथाम गरिएको उनले जानकारी दिए । कार्यक्रममा बीओपी राख्न जग्गा दान गर्ने खड्कबहादुर बस्नेतलाई सशस्त्र प्रहरी प्रधान कार्यालयबाट उपलब्ध गराइएको कदरपत्र हस्तान्तरण समेत गरिएको थियो ।

नगरपालिकाको ४० किलोमिटरको सीमा क्षेत्रमा सशस्त्र प्रहरीका पाँच बीओपी छन् । एक बीओपी निर्माणाधीन अवस्थामा छ । जिल्लाको सीमा क्षेत्रमा २५ बीओपी स्थापना गर्ने लक्ष्य छ । चार बीओपी शुभारम्भका तयारीमा छन् ।

प्रतिक्रिया
  • प्रधान सम्पादक
  • राजेश राई
  • कार्यकारी सम्पादक
  • राजु सिवा
  • सूचना विभाग दर्ता नं.
  • १८०२/२०७६-७७