एमाले अवरोधकैबीच आज प्रतिनिधिसभाको बैठक बस्दै, यस्ता छन् सम्भावित कार्यसूची


६ पुष २०७८, मंगलवार
56 Shares
samasd

काठमाडौं । प्रतिनिधिसभाको बैठक आज (मंगलबार) दिउँसो बस्दैछ । बैठकमा पेस गर्ने कार्यसूची तय गर्न सभामुख अग्नि सापकोटाले बिहान साढे ११ बजे कार्यव्यवस्था परामर्श समितिको बैठक बोलाएका छन् ।

बैठकका लागि सम्भावित चार कार्यसूची तय गरिएको छ । संसद् सचिवालयका अनुसार सम्भावित कार्यसूचीमा कानुन न्याय तथा संसदीय व्यवस्थामन्त्री दिलेन्द्र प्रसाद बडुले ‘यौन हिंसाविरुद्धका केही ऐन संशोधन गर्ने अध्यादेश २०७८’ र ‘फौजदारी कसुर तथा फौजदारी कार्यविधिसम्बन्धी केही ऐन संशोधन गर्ने अध्यादेश २०७८’ स्वीकृत गरियोस् भन्ने प्रस्ताव प्रस्तुत गर्नेछ । यस्तै सांसद प्रेम सुवालले उक्त दुवै अध्यादेश ‘अस्वीकार गरियोस्’ भन्ने सूचना प्रस्तुत गर्ने । तर नेकपा एमालेले भने निरन्तर प्रतिनिधि सभा बैठकमा अवरोध गरिरहेको छ ।

salt trading.gif.pagespeed.ce .ZcRuUKaeUT

यसैबीच बहुचर्चित अमेरिकी सहयोग मिलेनियम च्यालेन्ज कर्पोरेसन (एमसीसी) भने आजको बैठकको सम्भावित कार्यसूचीमा छैन ।
संसदको आजको बैठक पनि प्रमुख प्रतिपक्षी नेकपा एमालेले चल्न दिनेमा शंका छ । एमालेले दोस्रो पटक संसद पुर्नस्थापना भययता हरेक बैठकमा अवरोध गर्दै आएको छ । आफूले कारबाही गरेका माधव नेपालसहितका १४ जना सांसदहरुलाई निष्कासन नगरेसम्म संसदको अवरोध जारी राख्ने एमालेको अडान छ ।

ncll 2

तर, सभामुख सापकोटा भने नेपाललगायतका सांसदहरुलाई कारबाहीको सूचना टाँस्न तयार छैनन् । पूर्व एमाले सांसद भए पनि हाल उनीहरुले नयाँ पार्टी एकिकृत समाजवादी गठन गरिसकेका छन् । सोही पार्टीको समर्थनमा बहुमत जुटाएर कांग्रेस सभापति शेरबहादुर देउवाले अहिले सरकारको नेतृत्व गरिरहेका छन् ।

jagdamba.cement

प्रतिक्रिया

  • प्रधान सम्पादक
  • राजेश राई
  • कार्यकारी सम्पादक
  • राजु शिवा
  • सूचना विभाग दर्ता नं.
  • १८०२/२०७६-७७