चुनावी गठबन्धनबारे निर्णय लिन देउवाले बोलाए कांग्रेस केन्द्रीय कार्य समिति वैठक


६ चैत्र २०७८, आईतवार
deuwa

काठमाडौं । आउँदो बैसाख ३० गतेको स्थानीय चुनावमा सत्ता गठबन्धनमा आवद्ध दलहरूसँग गठबन्धन गर्ने कि नगर्ने भन्ने विषयमा कांग्रेसले केन्द्रीय कार्य समिति बैठकबाट निर्णय लिने भएको छ ।

प्रधानमन्त्री समेत रहेका कांग्रेस सभापति शेरबहादुर देउवाले आगामी चुनावमा गठबन्धन गर्ने कि नगर्ने विषयमा निर्णय लिन आउँदो शुक्रबार दिउँसो २ बजे केन्द्रीय कार्यालयमा बस्ने गरी केन्द्रीय कार्य समिति बैठक बोलाएका छन् । बैठकले चुनावी तालमेल गर्ने वा नगर्ने भन्ने विषयमा निर्क्योल गर्ने प्रवक्ता प्रकाशशरण महतले बताएका छन् । यसअघि बैठकमा स्थानीय तह निर्वाचनको तयारी एवम् ‘घर-घर जाऔँ, कांग्रेस जिताऔं’ अभियानको प्रारम्भिक समीक्षा लगायत विविध विषयमा छलफल हुने उल्लेख गरिएको थियो ।

salt trading.gif.pagespeed.ce .ZcRuUKaeUT

प्रवक्ता महतले बैठकले गठबन्धन गर्ने वा नगर्ने भन्नेबारे सैद्धान्तिक निणर्य गर्ने जानकारी दिए । पार्टीको अभियानको क्रममा सल्यान पुगेका प्रवक्ता महतले चैत्र ११ गते बस्ने केन्द्रीय कार्यसमितिको बैठकले गठबन्धनबारे सैद्धान्तिक निर्णय गर्ने बताएका हुन् । उनले तल्ला तहमा पार्टी संगठनको अवस्था र गठबन्धनको आवश्यकताबारे तथ्यगतरुपमा पार्टीले विस्तृत अध्ययन गरेपछि मात्रै कहाँ-कहाँ गठबन्धन गर्ने भनेर टुंगो लगाउने बताए ।

city
ncll 2

‘सबै दलको लक्ष्य निर्वाचनमा बढी सिट जित्ने भन्ने हुन्छ । जे गर्दा बढी सिट जितिन्छ, त्यसै अनुसार निणर्य गर्ने हो,’ उनले भने, ‘एक्लै लड्दा बढी जितिने देखियो भने त्यही गरौं । सहकार्य गर्दा बढी जितिने भयो भने त्यही अनुसार कसरी को-को गठबन्धन गर्ने हो, त्यो गर्नुपर्छ ।’

jagdamba.cement
nepal liquors

प्रवक्ता महतले पार्टीमा नेता कार्यकर्ताहरू अहिले गठबन्धन गर्ने वा नगर्ने भन्ने बहसमा अल्झिएको भन्दै त्यसरी अलमलमा पर्न आवश्यक नरहेको बताए । चुनावमा गठबन्धन गर्ने वा नगर्ने भन्ने विषयमा कांग्रेसभित्र चर्को मतभेद छ । तर, प्रधानमन्त्री देउवाले नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ र नेकपा एकीकृत समाजवादीका अध्यक्ष माधवकुमार नेपाललाई भने चुनावमा गठबन्धन गर्ने र त्यसका लागि पार्टीमा निर्णय गरेर अघि बढ्ने बताइसकेका छन् ।

प्रधानमन्त्री देउवाले गठबन्धन सरकार बनेपछि मुलुकमा धेरै कुरा परिवर्तन भएको समेत दाबी गर्दै आएका छन् । तर, नेता शेखर कोइराला पक्षका नेताहरूले भने चुनावमा गठबन्धन गर्न आवश्यक नरहेको बताउँदै आएका छन् । गठबन्धनको विषयमा कांग्रेसमा फेरि विवाद चर्किन सक्ने देखिएको छ ।

प्रतिक्रिया

  • प्रधान सम्पादक
  • राजेश राई
  • कार्यकारी सम्पादक
  • राजु शिवा
  • सूचना विभाग दर्ता नं.
  • १८०२/२०७६-७७