श्वेताको ‘कान्छी’ हेर्न प्रचण्डदेखि लालबाबुसम्म कुमारी हलमा (फोटोफिचर)


१९ चैत्र २०७४, सोमबार
prachanda swayata lalbabu sweta
????????????????????????????????????

काठमाडौँ, १९ चैत्र । अभिनेत्री श्वेता खड्काको निर्माणमा बनेको फिल्म ‘कान्छी’ हेर्नसाँझ कुमारी हलमा पूर्व प्रधानमन्त्री तथा नेकपा (माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्प कमल दाहाल ‘प्रचण्ड’देखि सङ्घीय तथा सामान्य प्रशासन मन्त्री लालबाबु पण्डितसम्म पुगेका छन् ।

फिल्म निर्माता तथा नायिका श्वेता खड्काको निमन्त्रणमा ‘कान्छी’को विशेष सो हेर्न नेताहरू कुमारी हल पुगेका हुन् । फिल्म हेर्न माओवादी केन्द्रका वरिष्ठ नेता नारायण काजी श्रेष्ठ, सूचना तथा सञ्चार राज्यमन्त्री गोकुल बास्कोटा, नेतृ हिसिला यमी , प्रदेश न. ३ का सामाजिक विकास मन्त्री युवराज दुलाल, अनेरास्वियुका केन्द्रीय सचिव ओसिम आलम लागायतका नेताहरू पुगेका थिए ।

विशेष सोमा कान्छी युनिटले प्रचार सामाग्री डिजाइनर सुन्दर श्रेष्ठलाई सम्मान गरे । सुन्दरलाई प्रसंशापत्र दिँदै प्रचण्डले कलाको क्षेत्रबाट राष्ट्रको गौरव अभिबृद्धि गरेकोमा सुन्दरलाई बधाई दिए ।

यस्तै उनले छोरा प्रकाशको सम्झिन्दैँ आफ्नो परिवार र नायिका श्वेता एउटै पीडाबाट गुज्रिरहेको अभिव्यक्ति दिए । ‘मैले धेरै साथीहरूसँग कान्छीको चर्चा गरे, तर कान्छीको कथा नबताउनुस् है भने, श्वेताजी र हाम्रो परिवार एउटै पीडाबाट हामी गुज्रेको छौँ । त्यही पिडाको अनुभूतिको समानता र जिम्मेवारी पनि बोध गरेँ, भावानात्मक अनुभूतिको तीव्रताका कारणले आजको कार्यक्रममा उपस्थित छु’ प्रचण्डले भने ।

‘यो सफल प्रदर्शन भैईसकेको छ, कान्छीको सबै टिमलाई बधाई छ ।’ उनले श्वेताको प्रशंसा गर्दे भने, ‘श्वेता जी ले आफ्नो पिडालाई जुन शक्तिमा बदल्ने आँट गर्नुभाछ, मैले पनि आफ्नो परिवारको बिछोडको पिडालाई नजिकलाई गुमाउँदा खेरि राष्ट्र निर्माणमा लगाउने सङ्कल्प गरेको छु, म आफूजस्तै साथी श्वेतालाई ठानेको छु ।’

श्वेता श्री फाउन्डेसनले बनाउँदै गरेका माझी बस्तीको प्रशंसा गर्दे प्रचण्डले भने,‘ श्रीमान् सम्झनामा माझी बस्ती बनाउने र चलचित्रबाट सामाजिक सन्देश दिने साहस गर्नु भएको छ धन्यवाद दिन चाहान्छ ।’

चलचित्र निर्माता सङ्घका अध्यक्ष समेत रहेका फिल्का निर्र्देशक आकाश अधिकारीले कार्यक्रममा उपस्थित सरकार प्रतिनिधि समक्ष फिल्म क्षेत्रका समस्या सुनाएर समाधान गरिनदिने आग्रह समेत गरे ।

Shweta Khadka 2

prachanda swayata lalbabu

prachand

prachand puspa kamal dahal and lalbabu pandit

kanchhi team
????????????????????????????????????

prachand hisila yami

lalbabu pandit sewata khadka

lalbabu pandit prachand

 

lal babu pandit

Shweta Khadka

wshim aalam

Shweta Khadka 1

प्रतिक्रिया
  • प्रधान सम्पादक
  • राजेश राई
  • कार्यकारी सम्पादक
  • राजु शिवा
  • सूचना विभाग दर्ता नं.
  • १८०२/२०७६-७७