न्यायाधीशबाट साहलाई बर्खास्त गर्ने निर्णयको सक्कल फाइल झिकाउन सर्वोच्चको आदेश


२३ श्रावण २०७९, सोमबार
renuka shah

काठमाडौँ । सर्वोच्च अदालतले उच्च अदालतकी न्यायाधीश रेणुका साहलाई बर्खास्त गर्ने निर्णयको सक्कल फाइल झिकाउन आदेश दिएको छ ।

उच्च अदालतको न्यायाधीशबाट बर्खास्तमा परेपछि कानूनी उपचारका लागि साहले सर्वोच्चमा रिट दिएकी थिइन् । त्यसमाथि आज (सोमबार) सुनुवाई गर्दै सर्वोच्चका न्यायाधीश नहकुल सुवेदीको एकल इजलसको फाइल झिकाउने आदेश दिएको हो । सर्वोच्चले शाहलाई नियुक्ति गर्दा र हटाउँदाको सम्बन्धमा भएका निणर्यसम्बन्धी सक्कल फाइल तथा शाहको व्यक्तिगत फाइल झिकाएको हो ।

salt trading.gif.pagespeed.ce .ZcRuUKaeUT

आदेशमा भनिएको छ, ‘निवेदिका रेणुका साहलाई उच्च अदालतको न्यायाधीश पदमा नियुक्तिको लागि मिति २०७५/१२/१९ मा रि निजलाई सो पदबाट हटाउने सम्बन्धमा मिति २०७९/३/२४ मा न्यायपरिषद्बाट गरिएको सिफारिस निणर्यसम्बन्धी सक्कल फायल तथा निजको व्यक्तिगत फायल न्यायपरिषद् सचिवालयबाट पेशीका दिन इजलास समक्ष देखाई फिर्ता लैजाने गरी झिकाउने ।’

city
ncll 2

पूर्वप्रधानन्यायाधीश रामकुमारप्रसाद साहकी छोरी रेणु १९ चैत ०७५ मा उच्च अदालतमा न्यायाधीश नियुक्त भएकी थिइन् । योग्यता नै नपुगी नियुक्ति लिएको ठहर गर्दै परिषद्ले गत २४ असारमा उनलाई पदबाट हटाउन सिफारिस गरेको थियो ।

jagdamba.cement
nepal liquors

सो निणर्यविरुद्ध अदालत गएकी साहले आफूलाई गलत ढंगले र गैरकानूनी रूपमा पदबाट बर्खास्त गरिएको दावी गरेकी छिन् । सिटिइभिटीमा २० वर्ष कार्यरत रहँदा कानून र न्यायसँग सम्बन्धित काम नगरेको तथा त्यो अवधिमा वकालत गरेका कुनै प्रमाण पनि पेश गर्न नसकेकाले आफ्नो अयोग्यता लुकाएको ठहर गर्दै न्यायपरिषद्ले बर्खास्त गर्न सिफारिस गरेको थियो ।

प्रतिक्रिया

  • प्रधान सम्पादक
  • राजेश राई
  • कार्यकारी सम्पादक
  • राजु शिवा
  • सूचना विभाग दर्ता नं.
  • १८०२/२०७६-७७