यी जिल्लाका खोला-नदीमा आज बाढीको जोखिम, सतर्कता अपनाउन आग्रह


१२ भाद्र २०७९, आईतवार
Badhi jhapa chaju khola scaled

काठमाडौं । देशका धेरैजसो स्थानमा आज (आइतबार) बर्षाको सम्भावना रहेको मौसमविदले बताएका छन् । देशका चार प्रदेशमा आज भारी बर्षाको सम्भावना रहेको बताइएको छ । जसका कारण आज ठूला नदीहरूमा पानीको बहाव उल्लेख्य बढ्ने पूर्वानुमान छ ।

जल तथा मौसम विज्ञान विभागअन्तर्गतको बाढी पूर्वानुमान महाशाखाका अनुसार आज कन्काई, कोसी, वाग्मती, तिनाउ र यसका सहायक नदीहरूमा बहाव उल्लेख्य बढ्नेछ । केही सहायक नदीहरूमा जलसतह सतर्कता तह आसपास पुग्न सक्ने पूर्वानुमान छ ।

salt trading.gif.pagespeed.ce .ZcRuUKaeUT

आज पाँचथर, धनकुटा, इलाम, झापा, मोरङ, सुनसरी, भोजपुर, खोटाङ, उदयपुर, ओखलढुंगा, दोलखा, रामेछाप, सिन्धुली, मकवानपुर, काभ्रेपलाञ्चोक, सिन्धुपाल्चोक, काठमाडौं, ललितपुर, भक्तपुर भई बहने केही साना नदीहरूमा पनि बहाव बढ्नेछ ।

city
ncll 2

यस्तै, नुवाकोट, धादिङ, गोरखा, लमजुङ, नवलपरासी (बर्दघाट सुस्ता पूर्व), नवलपरासी (बर्दघाट सुस्ता पश्चिम), तनहुँ, पाल्पा, स्याङ्जा, पर्वत, म्याग्दी, पाल्पा, अर्घाखाँची, कपिलवस्तु, रुपन्देही, गुल्मी, दाङ, बर्दिया, कैलाली, कञ्चनपुर, डडेलधुरा, डोटी, अछाम, सुर्खेत, कालीकोट, बाजुरा, बझाङ र आसपास भई बहने केही साना नदीहरूमा बहाव बढ्नेछ । केही साना नदीहरूमा आकस्मिक बहाव समेत हुन सक्ने पूर्वानुमान छ ।

jagdamba.cement
nepal liquors

यस्तै, चितवन, बारा, पर्सा, रौतहट, सप्तरी, बाँके र आसपास भई बहने साना नदीहरूमा समेत बहाव बढ्न सक्ने पूर्वानुमान छ । नदीतटीय क्षेत्रमा सतर्कता अपनाउन महाशाखाले आग्रह गरेको छ ।

1 21
2 20

प्रतिक्रिया

  • प्रधान सम्पादक
  • राजेश राई
  • कार्यकारी सम्पादक
  • राजु शिवा
  • सूचना विभाग दर्ता नं.
  • १८०२/२०७६-७७