आर्मेनिया-अजरबैजान द्वन्द्वमा मध्यस्थता गर्ने पुटिनको संकेत


१ आश्विन २०७९, शनिबार
84 Shares
vladimir putin

मस्को । रुसी राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिनले सीमावर्ती झडपपछि आर्मेनिया र अजरबैजानबीचको द्वन्द्वमा मध्यस्थता गर्न मस्कोसँग पर्याप्त क्षमता भएको बताएका छन् ।

नागोर्नो-काराबाखको विवादित क्षेत्रलाई लिएर दशकौं पुरानो संघर्षसँग जोडिएको लडाईमा दुई सय भन्दा बढी व्यक्तिको मृत्यु भएपछि दुई दिन अघि युद्धविराममा यो लडाई समाप्त भएको थियो । अजरबैजानी राष्ट्रपति इल्हाम अलीयेभले शुक्रबार पुटिनलाई द्वन्द्व ‘स्थिर’ भएको बताए ।

salt trading.gif.pagespeed.ce .ZcRuUKaeUT

दुबै पक्षले एक अर्कालाई २०२० मा काराबाखमा छ हप्ता लामो युद्ध पछि हजारौंको ज्यान लिएपछि उनीहरूबीचको सबैभन्दा घातक झडपको लागि एक अर्कालाई दोष लगाउँछन् । रुस आर्मेनियाको सैन्य सहयोगी हो, जसले अजरबैजानसँग पनि मैत्रीपूणर् सम्बन्धको लागि प्रयास गर्छ ।

ncll 2
jagdamba.cement

प्रतिक्रिया

  • प्रधान सम्पादक
  • राजेश राई
  • कार्यकारी सम्पादक
  • राजु शिवा
  • सूचना विभाग दर्ता नं.
  • १८०२/२०७६-७७