बंगलादेशमा रोहिङ्ग्या समुदायका दुई नेताको हत्या


३१ आश्विन २०७९, सोमबार
77 Shares
rohingya

कोक्स बजार । बङ्गलादेशमा दुई रोहिङ्ग्या समुदायका नेताको हत्या भएको छ । एक दर्जन व्यक्तिको भीडले उनीहरुको हत्या गरेको प्रहरीले आइतबार जनाएको छ ।

करिब १० लाख शरणार्थी बसोबास गर्ने शिविरमा सुरक्षा अवस्था कमजोर भएको लाभ लिँदै भीडले उक्त हिंसात्मक आक्रमण गरेको हो । सन् २०१७ मा म्यान्मारमा भएको सैन्य कारबाहीपछि भागेर आई बसेका रोहिङ्ग्या शरणार्थीलाई बङ्गलादेश विशाल शिविरमा आश्रय दिइरहेको छ ।

salt trading.gif.pagespeed.ce .ZcRuUKaeUT

हालैका महिनाहरूमा अव्यवस्थित बस्तीहरूमा हिंसा बढेको छ । गिरोहहरूले लागूपदार्थ तस्करीमा नियन्त्रण कायम गर्ने, शरणार्थीहरूको नागरिक नेतृत्वलाई हत्या र अपहरणमार्फत तर्साउने गरिरहेका छन् ।

ncll 2

प्रहरी प्रवक्ता फारुक अहमदले क्याम्प १३ मा शनिबार राति दुई रोहिङ्ग्या शिविरका नेताको हत्या भएको पुष्टि गरेका रोयटर्सले लेखेको छ । एक दर्जनभन्दा बढी रोहिङ्ग्या उपद्रवीहरूले क्याम्प १३ का प्रमुख ३८ वर्षीय मौलवी मोहम्मद युनुसको हत्या गरेका थिए । उनीहरुले अर्का माझी ३८ वर्षीय मोहम्मद अनवरको पनि हत्या गरेका छन् । युनुसको घटनास्थलमै र अनवरको अस्पतालमा मृत्यु भएको थियो ।

jagdamba.cement

‘माझी’ रोहिंग्या शिविरका नेताका लागि एउटा शब्द हो । ‘पछिल्लो तीन महिनामा मात्रै शिविरमा कम्तीमा १४ रोहिङ्ग्याको हत्या भएको छ । गत वर्षको तुलनामा शिविरमा हत्याका घटनामा वृद्धि भएको छ’, महफुजुल इस्लामले एएफपीसँग भने ।

प्रतिक्रिया

  • प्रधान सम्पादक
  • राजेश राई
  • कार्यकारी सम्पादक
  • राजु शिवा
  • सूचना विभाग दर्ता नं.
  • १८०२/२०७६-७७