प्रचण्ड गर्मीले प्रत्येक वर्ष हजारौं युरोपेलीको मृत्यु


२३ कार्तिक २०७९, बुधबार
7 Shares
garmi 400x220 1

कोपनहेगन । यदि केही गरिएन भने गर्मीको लहरले शताब्दीको अन्त्यसम्ममा प्रत्येक वर्ष ९० हजार युरोपेलीहरूको मृत्यु हुन सक्छ युरोपेली वातावरण निकायले चेतावनी दिएको छ ।

‘अनुकूलन उपायहरू बिना र सन् २१०० सम्ममा ३ डिग्री सेल्सियस ग्लोबल वार्मिङको परिदृश्यमा वर्षेनि चरम गर्मीबाट ९० हजार युरोपेलीको मृत्यु हुन सक्छ’, निकायले भनेको छ । तर विश्वव्यापी तापक्रम घटेमा वार्षिक मृत्युदर पनि घट्ने सो निकायले जनाएको छ । ‘१ दशमलब ५ ड्रिग्री सेल्सियस ग्लोबल वार्मिङसँगै यो वार्षिक रुपमा ३० हजार मृत्युमा घट्न सक्छ । ’

salt trading.gif.pagespeed.ce .ZcRuUKaeUT

देशहरूले ग्लोबल वार्मिङलाई पूर्व–औद्योगिक स्तरभन्दा १ दशमलब ५ डिग्री सेल्सियसमा राख्ने वाचा गरेका छन् – जुन लक्ष्यले विश्वले वर्तमान उत्सर्जन प्रवृत्ति गुमाउनेछ । सन् १९८० देखि सन् २०२० को अवधिमा १ लाख २९ हजार युरोपेलीको गर्मीबाट मृत्यु भएको सो निकायले जनाएको छ । विश्व स्वास्थ्य संगठनले यस वर्ष गर्मीका कारण १५ सय जनाको मृत्यु भएको जनाएको थियो ।

jagdamba.cement
rbbbb

प्रतिक्रिया
  • प्रधान सम्पादक
  • राजेश राई
  • कार्यकारी सम्पादक
  • राजु शिवा
  • सूचना विभाग दर्ता नं.
  • १८०२/२०७६-७७