कलाकारले ‘आमा’लार्इ यसरी सम्झिए

काठमाडौँ, ३ बैशाख । आमालाई छोराछोरीहरुले मीठामीठा परिकार भोजन तथा विभिन्न उपहारहरु दिएर मातृ दिवसको रुपमा आमाको मुख हेर्ने पर्व मनाइन्छ । आमाले पनि छोराछोरीलाई दिर्घायु, सुस्वास्थ्य र असल जीवनको कामना गर्दै आर्शिवाद दिने गर्छिन् ।
प्रत्यके वर्ष वैशाख कृष्ण औँसीका यो पर्व मनाइन्छ । यो दिन बिहान उठेर नबोली स्नान गरेमा यो लोकमा सुख शान्ति र परलोकमा सद्गति पाइने धर्मशास्त्रका ग्रन्थमा उल्लेख गरिएको गरिएको छ । आमा नभएकाहरू भने आमालाई तर्पण र पिण्डसहित श्राद्ध तथा पुरोहितलाई सिदा दानसहित भोजन गराई दिवंगत आमा र उनले गरेका महान् एवं कष्टकर काम सम्झने गर्दछन् ।

आजको आमा नजिकमा हुनेहरुले मीठामीठा परिकार भोजन तथा विभिन्न उपहारहरु दिएर मनाउने गरेपनि टाढाहरुले फोन सम्पर्क गरि सम्झन्ने, सामाजिक सञ्जाल हृदय स्पर्शी भावनाका सहित तस्विरहरु राखेर सम्झने गरेका छन् ।

नेपालका कलाकारहरु पनि सामाजिक सञ्जालमा तस्बिर पोष्ट गरि आमा सम्झिएका छन् । नायिका रेखा थापाले फेसबुकमा तस्बिर पोष्ट गरि आमा सम्झिइन् । यस्तै नायिका प्रियंका कार्की, केकी अधिकारीले पेट बच्चा भएको ह्रयाप्पी मर्दस डे तस्बिर पोष्ट गरेकी छिन् ।
यस्तै नायक अनमोल केसीले पनि सानो बच्चामा आमा(नायिका सुस्मिता बम्जन)सँग तस्बिर पोष्ट गरेका छन् ।

यसैगरी लोकदोहोरी गायिका सुनिता दुलाल र मुना थापा मगरले फेसबुकमा तस्बिरसहित आमाबाट नै विभिन्न बाधा अवरोध छिचोल्ने शक्ति मिलेको बताएकी छिन् ।

रेखा थापा
 

मुना थापा मगर

अनमाेल केसी

Happy mothers day to my one and only ❤️

A post shared by Anmol Kc (@anmolkc_official) on

सुनिता दुलाल

प्रियंका कार्की

केकी अधिकारी

प्रतिक्रिया दिनुहोस्