वैवाहिक विवादमा एकै परिवारका नौं जनाको हत्या


१४ असार २०८०, बिहीबार
Screenshot 2023 06 28 at 4 12 12 PM1687950963 0

इस्लामबाद । पाकिस्तानको खैबर पख्तुनख्वा राज्यमा मंगलबार राति एकै परिवारका नौ जनाको हत्या भएको छ । मृत्यु हुनेमा केही बालबालिका पनि छन् । मिडिया रिपोर्टका अनुसार यो मामिला विवाहको विवादसँग सम्बन्धित छ । हत्यारा एक मात्र थिए र हाल फरार छन् ।

घटना मलाकन्द जिल्लाको बेतखेला तहसीलको बगर डेरा क्षेत्रमा भएको हो । क्षेत्रमा निकै तनाव छ । यसैलाई मध्यनजर गर्दै बाहिरी व्यक्तिको आवतजावतमा रोक लगाइएको छ । मिडिया कभरेजमा पनि प्रतिबन्ध छ । खैबर पख्तुनख्वाबाट जारी स्थानीय सञ्चारमाध्यममा आएको रिपोर्टका अनुसार यो मामिला दुई परिवारबीचको वैवाहिक विवादसँग सम्बन्धित छ । मंगलबार राति विवाद बढ्दै गएपछि केही व्यक्तिको हस्तक्षेपपछि दुवै पक्ष घर फर्किएका थिए ।

राति अबेर एक परिवारका सदस्य राइफल लिएर अर्को परिवारको घरमा पसे । त्यतिबेला त्यहाँ उपस्थित सबै मानिसहरू गहिरो निद्रामा थिए । यसैबीच आक्रमणकारीले गोली चलाउन थाले । उनले दुई कोठामा सुतिरहेका ९ जनाको हत्या गरेका थिए ।
मृत्यु हुनेमा ६ महिला र ३ पुरुष रहेका छन् । ती बालबालिकाहरू समावेश छन्, यद्यपि तिनीहरूको पहिचान खुलाइएको छैन । बेतखेलाका एक प्रहरी अधिकृतले घटनाको पुष्टि गरेका छन् । भने, ‘यो मामिला दुई परिवारबीचको विवाद हो ।’ केही रिपोर्टका अनुसार आरोपीलाई उनकी श्रीमतीले उक्साएको थियो । यसपछि उनले हत्या गरे । प्रहरीले अभियुक्तको नाम भने खुलाएको छैन । उनी फरार छन् ।

घटनापछि इलाकाका जनता पहिले अस्पताल र पछि प्रहरी चौकी पुगेर विरोध प्रदर्शन गरेका थिए । ती व्यक्तिले शव सडकमै राखेर ट्राफिक जाम पनि गरेका छन् । पछि प्रहरीले उनीहरुलाई हटायो । कुराहरू धेरै तनावपूर्ण छन् । त्यसकारण उक्त क्षेत्रमा अर्धसैनिक बलको एक युनिट पनि तैनाथ गरिएको छ। यो राज्यमा १० वर्षसम्म इमरान खानको सरकार थियो । केही महिनाअघि संसद् विघटन भएको थियो । त्यसपछि कामचलाउ सरकार छ । कार्यवाहक मुख्यमन्त्री मोहम्मद आजम खानले भने, यो हृदयविदारक घटना हो । दोषीलाई छुट दिइने छैन ।

प्रतिक्रिया
  • प्रधान सम्पादक
  • राजेश राई
  • कार्यकारी सम्पादक
  • राजु शिवा
  • सूचना विभाग दर्ता नं.
  • १८०२/२०७६-७७