काराबाख शरणार्थी अर्मेनिया प्रवेश गर्ने क्रम शुरू


८ आश्विन २०८०, सोमबार
Karabakh refugees begin entering Armenia1695560349

काठमाडौं । अजरबैजानले पृथकतावादी क्षेत्रविरुद्ध गरेको आक्रमणपछि नागोर्नो–काराबाख शरणार्थीको पहिलो समूह आइतबार अर्मेनियामा प्रवेश गरेको सीमा क्षेत्रमा रहेका एएफपी संवाददाताले जनाएका छन् ।

अर्मेनियाको विदेश मन्त्रालयका अधिकारीहरूले दर्ता गरेको अर्मेनियाली गाउँ कोर्निडजोरमा प्रवेश गर्नुअघि केही मानिसहरूको समूह अजरबैजानका सीमा रक्षकहरूबाट रोकिएको थियो । यस समूहमा मुख्यतया महिला, बालबालिका र वृद्धवृद्धाहरू रहेका थिए । शरणका लागि पुगेका भनिएका केही व्यक्तिले जनाएअनुसार उनीहरू सीमा क्षेत्रको इघत्साहोग गाउँबाट आएका थिए भने केहीले लामो दूरीको यात्रा गरेको बताएका थिए ।

अजरबैजानको आक्रमणले बुधबार विद्रोहीहरूलाई शान्तिका लागि मुद्दा हाल्न र निःशस्त्रीकरण गर्न सहमत नहुञ्जेलसम्म आफू पृथकतावादी प्रतिरोधको हिस्सा रहेको एक व्यक्तिले बताए । ‘हाम्रो परिवारका सदस्य आश्रयस्थलमा थिए’, मेट्स शेन गाउँबाट आएका ३० वर्षीय ती व्यक्तिले आफ्नो नाम नखुलाउने शर्तमा भने । ‘हिजो हामीले आफ्नो राइफल बिसाउनुु पर्थ्याे । त्यसैले हामी हिँड्यौँ’, उनले भने ।

प्रतिक्रिया
  • प्रधान सम्पादक
  • राजेश राई
  • कार्यकारी सम्पादक
  • राजु शिवा
  • सूचना विभाग दर्ता नं.
  • १८०२/२०७६-७७