‘गुण्डाराज’ विरुद्ध गृहमन्त्री, भने, ‘तत्काल गुण्डा र तस्करहरुलाई पक्रिनुस्’


७ जेष्ठ २०७५, सोमबार

काठमाडौं, ७ जेठ । गृहमन्त्री रामबहादुर थापाले अब देशभर गुण्डाराजको अन्त्य गर्दै जनताको राज स्थापना गर्ने बताएका छन् ।

भक्तपुरमा सोमबार आयोजना गरिएको शहीद तथा बेपत्ता परिवार सम्मान एवम् अभिनन्दन कार्यक्रममा बोल्दै उनले देशभर देखिएको गुण्डाराज, अपराध, तस्करी, महिलाहिंसा, भष्ट्राचार अन्त्य गर्न सरकार सक्रिय रहेको बताए । अब गुण्डाराजको अन्त्य गर्दै जनताको राज स्थापना हुने उनको भनाई थियो ।

जिल्लामा हप्ता असुली गर्दै आएका सबै गुण्डाहरुलाई समेत कार्वाही गर्न गृहमन्त्री थापाले प्रशासनलाई निर्देशन दिए । उनले भने, ‘गुण्डागर्दी गरेर समाजमा आतंक सिर्जना गर्नेहरुलाई एक–एक गरेर फक्रिनुस् ।’ देशमा रहेको सबै प्रकारको सिण्डिकेटको अन्त्य गर्ने बताउँदै मन्त्री थापाले यस्तो प्रवृत्तिको अन्त्य गर्दै यो सरकार विकास र समृद्धिको बाटोमा अगाडि बढिरहेको बताए । मुलुक भ्रष्ट्राचार र तस्करीको कारण मुलुकको विकास अवरुद्ध भएको बताउँदै सरकार भ्रष्टाचार र तस्करीको अन्त्य गर्ने उनको भनाई थियो ।

उनले जनयुद्धका शहीद तथा वेपत्ताका परिवारलाई उचित सम्मान र सहयोग गर्न सरकार प्रतिवद्ध रहेको बताउँदै गृहमन्त्री थापाले अहिलेको समाजवाद उन्मुख संघीय सरकार निर्माणमा शहीद र बेपत्ता योद्धाहरुको बलिदानबाट नै आजको उपलब्धि हासिल भएको दावी गरे । बेपत्ता नागरिक र शहीदले देखेको सपना अझै पूरा नभएकाले भन्दै शहीद र बेपत्ता परिवारको सपना साकार पार्न वर्तमान सरकार प्रतिवद्ध रहेको चर्चा गरेका थिए ।

भक्तपुरमा प्राकृतिक स्रोतको दुरुपयोग गरी भूमिदोहन मौलाएको भन्दै अवैध बालुवा उत्खनन्लाई रोक्न उहाँले भक्तपुरका प्रहरी प्रशासनलाई निर्देशन दिए । कार्यक्रममा नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका नेता दिलकृष्ण प्रजापति, देवेन्द्र श्रेष्ठ, जिल्ला संयोजक डिपी ढकाललगायतले वर्तमान सरकारले परिवार र शहीद परिवारका सम्मान गर्दै मुलुकलाई समृद्धितर्फ लानु पर्नेमा जोड दिएका थिए ।

प्रतिक्रिया
  • प्रधान सम्पादक
  • राजेश राई
  • कार्यकारी सम्पादक
  • राजु शिवा
  • सूचना विभाग दर्ता नं.
  • १८०२/२०७६-७७