अमेरिकाले अन्तरिक्ष सम्पतिमा आक्रमण गरे ‘युद्ध घोषणा’ मानिने उत्तर कोरियाको चेतावनी


१७ मंसिर २०८०, आईतवार
Kim jong
फाइल फोटो

प्योङयाङ । उत्तर कोरियाले आफ्नो अन्तरिक्ष सम्पतिमा हस्तक्षेप नगर्न चेतावनी दिएको छ । संयुक्त राज्य अमेरिकालले आफ्नो अन्तरिक्ष सम्पत्तिमा कुनै पनि सम्भावित हस्तक्षेप वा आक्रमण गरेमा युद्धको घोषणा मानिने चेतावनी दिएको हो ।

राज्य सञ्चालित मिडिया आउटलेट केसीएनएका अनुसार उत्तर कोरियाको सार्वभौमसत्ताको लागि एक चुनौती मात्र हो, र अझ वास्तवमा, यो देशको सार्वभौमसत्ताको लागि एक चुनौती रहेको उत्तर कोरियाली रक्षा मन्त्रालयले भनेको छ । उत्तर कोरियाको आधिकारिक नाम डेमोक्रेटिक जनवादी गणतन्त्र कोरिया हो ।

यो चेतावनी प्योङयाङले आफ्नो पहिलो जासूस उपग्रह अन्तरिक्षमा राखेको बताएको दुई हप्ता भन्दा कम पछि आएको हो, जसमा विश्लेषकहरूले भविष्यवाणी गरेका थिए कि यदि अन्तरिक्ष यानले काम गर्दछ भने विपक्षीहरूको सेनालाई अझ सटिक रूपमा लक्षित गर्न देशलाई सक्षम बनाउन सक्छ । एजेन्सी

प्रतिक्रिया
  • प्रधान सम्पादक
  • राजेश राई
  • कार्यकारी सम्पादक
  • राजु शिवा
  • सूचना विभाग दर्ता नं.
  • १८०२/२०७६-७७