पाकिस्तानलाई जासुसी गरेकाे आरोपमा रुसी दूतावासका भारतीय कर्मचारी पक्राउ


२२ माघ २०८०, सोमबार
su

मस्को । भारतीय दूतावासका एक कर्मचारीलाई पाकिस्तानको गुप्तचर एजेन्सी आईएसआईका लागि जासुसी गरेको आरोपमा पक्राउ परेका छन् ।

उत्तर प्रदेशको आतंकवाद विरोधी दस्ता (एटीएस) ले रुसको मस्कोस्थित भारतीय दूतावासका एक कर्मचारीलाई पाकिस्तानको गुप्तचर एजेन्सी आईएसआईका लागि जासुसी गरेको आरोपमा पक्राउ गरेको हो । पक्राउ परेका कर्मचारी परराष्ट्र मन्त्रालयमा मल्टि टास्किङ स्टाफ (एमटीएस) का रुपमा कार्यरत सतेन्द्र सिवाल रहेको जनाइएको छ ।

भारतीय सञ्चारमाध्यमका अनुसार एटीएसले गोप्य स्रोतबाट गुप्तचर प्राप्त गरेपछि उनले जासुसी गरिरहेको कुरा बाहिर आएको थियो । जानकारीका अनुसार आईएसआई ह्यान्डलरहरूले भारतीय सेनासँग सम्बन्धित संवेदनशील जानकारीको बदलामा भारतीय विदेश मन्त्रालयका कर्मचारीहरूलाई आर्थिक प्रलोभन दिएर प्रलोभनमा राखेका थिए ।

हापुडको शाहमहिउद्दीनपुर गाउँका सतेन्द्र सिवाललाई यस जासुसी नेटवर्कको प्रमुख खेलाडीको रूपमा चिनिएको छ । उनले मस्कोस्थित भारतीय दूतावासमा रहेको आफ्नो पदको फाइदा उठाउँदै गोप्य कागजात निकालेको आरोप छ । पैसाको लोभमा अभियुक्तले रक्षा मन्त्रालय, परराष्ट्र मन्त्रालय र भारतीय सैन्य प्रतिष्ठानका रणनीतिक गतिविधिसँग सम्बन्धित महत्वपूर्ण जानकारी आइएसआईलाई दिएका थिए । न्यूज कारखाना

प्रतिक्रिया
  • प्रधान सम्पादक
  • राजेश राई
  • कार्यकारी सम्पादक
  • राजु शिवा
  • सूचना विभाग दर्ता नं.
  • १८०२/२०७६-७७