तपाई पढनुहोस् मात्र, ओपन एआईको ‘सोरा’ ले भिडियो बनाएर दिन्छिन्


५ फाल्गुन २०८०, शनिबार
sora

काठमाडौं । चैटजीपीटीको निर्माता ओपनएआईले आर्टिफिसियल इन्टेलिजेन्सको संसारमा नयाँ उपकरण ल्याएको छ । यसको नाम राखिएको छ, सोरा । यसले पाठलाई भिडियोमा रूपान्तरण गरिदिनेछ ।

सरल भाषामा, अब पाठ गरेको भरमा यसले सीधा भिडियोमा रूपान्तरण गरिदिनेछ । यसको मतलब मानिसहरूले न त फुटेज चाहन्छन् न त फोटोहरू, जस्तो कि यो उपकरणले तपाइँले लेखेको प्रम्प्टबाट भिडियो सिर्जना गरिदिने छ । कम्पनीले आफ्नो ट्विटमा यसको झलक पनि देखाइसकेको छ ।

यद्यपि यो उपकरण अझै सर्वसाधारणका लागि लन्च गरिएको छैन । चयन गरिएका सिर्जनाकर्ताहरूलाई यसमा पहुँच दिइएको छ । कम्पनीले सोरालाई सार्वजनिक गर्न अघि धेरै सुरक्षा कदम चाल्ने बताएको छ । ओपनएआईका अनुसार यसको नयाँ उपकरण रेड टोलीका लागि पनि उपलब्ध छ । यो टोलीले एआईका कमजोरीहरू पत्ता लगाउने छ । यसमा गलत जानकारी पत्ता लगाउने र घृणित सामग्रीको सामना गर्ने समावेश छ । गलत सूचना दिने सामग्री पत्ता लगाउन सक्ने खालका उपकरणहरू विकास गर्ने काम भइरहेको छ ।

ओपनएआईले ‘सोरा’ सर्वसाधरणका लागि कहिले उपलब्ध हुन्छ भन्ने अझै बताएको छैन । कम्पनीका प्रमुख साम अल्टम्यानले यो भिडियो जेनेरेटिभ मोडल सोरा भएको लेखेका छन् । हामीले यसलाई रातो टोलीबाट सुरु गर्दैछौं । चयन गरिएका सिर्जनाकर्ताहरूलाई पनि यसमा पहुँच दिइँदैछ । ओपनएआईले गरेको ट्विटमा पाठलाई कसरी भिडियोमा रूपान्तरण गरियो भन्ने कुरा बताइएको छ । ट्वीटमा केही प्रम्प्ट लेखिएका छन्, जसलाई पढेर एआईले भिडियो बनाएको छ । यद्यपि, सोरालाई केही प्रम्प्टहरू बुझ्न अझै समस्या भइरहेको छ ।

प्रतिक्रिया
  • प्रधान सम्पादक
  • राजेश राई
  • कार्यकारी सम्पादक
  • राजु शिवा
  • सूचना विभाग दर्ता नं.
  • १८०२/२०७६-७७