अवडिभका सहर रूसले नियन्त्रण लिएपछि युक्रेनले फिर्ता गर्‍यो सेना


७ फाल्गुन २०८०, सोमबार
Ukr 1

किभ । युक्रेन र रुसबीच युद्ध जारी छ । मे २०२३ मा युक्रेनको बाख्मुत सहर कब्जा गरेपछि रुसले करिब ९ महिनापछि ठूलो सफलता हात पारेको छ । रुसले युक्रेनको अवडिभका सहरमाथि पूर्ण नियन्त्रण लिएको छ । मस्कोले सबैभन्दा ठूलो युद्धपछि पनि केही युक्रेनी सैनिक सोभियत युगको कोक प्लान्टमा लुकेर बसेको दाबी गरेको छ ।

समाचार अनुसार करिब दुई वर्षअघि रुसी राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिनले युक्रेनमाथि आक्रमणको आदेश दिएका थिए । उक्त आदेशपछि रुस र युक्रेनबीच युद्ध जारी छ । यस युद्धमा रुसले गत वर्ष बखमुट सहर जितेको थियो । यसपछि अवडिभका सहरमा उनको पूर्ण नियन्त्रणलाई उनको ठूलो जितका रूपमा हेरिएको छ ।

रुसको रक्षा मन्त्रालयले दावी गरेको छ कि यसका सेनाले आफ्नो १,००० किमी (६२० माइल) फ्रन्ट लाइनमा करिब ८.६ किलोमिटर (५.३ माइल) अगाडि बढेको छ । यस भीषण लडाईमा रुसी सिपाहीहरू अगाडि बढिरहेका छन, जसका कारण सम्पूर्ण सहर नियन्त्रणमा लिइएको छ ।

अर्कोतर्फ, युक्रेनले महिनौंसम्मको भीषण लडाइपछि अब आफ्नो सेनालाई घेरेको अवस्थामा बचाउनका लागि फिर्ता बोलाएको दाबी गरेको छ । यसैबीच, रुसी राष्ट्रपति पुटिनले अवदेवकाको जितमा आफ्ना सैनिकहरूलाई बधाई दिएका छन् । उनले अवडिभकामाथि रसियाको पूर्ण नियन्त्रणलाई ठूलो विजयको रूपमा वर्णन गरेका छन् ।

प्रतिक्रिया
  • प्रधान सम्पादक
  • राजेश राई
  • कार्यकारी सम्पादक
  • राजु शिवा
  • सूचना विभाग दर्ता नं.
  • १८०२/२०७६-७७