पाकिस्तानमा बाढी र पहिरोका कारण २९ को मृत्यु


२० फाल्गुन २०८०, आईतवार
pakistan

इस्लामबाद । गत ४८ घण्टामा पाकिस्तानमा भारी वर्षाका कारण कम्तिमा २९ जनाको मृत्यु भएको छ । उत्तरपश्चिम क्षेत्रमा गएको बाढी पहिरो पहिरोमा परी ५० जना घाइते भएका छन् ।

जसका कारण धेरै घरहरू भत्किएका छन् र पहिरोले सडक अवरुद्ध गरेको छ । अफगानिस्तानसँग सीमा जोडिएको खैबर पख्तुनख्वा प्रान्तका विभिन्न क्षेत्रमा बिहीबार रातिदेखि वर्षाका कारण कम्तीमा २३ जनाको मृत्यु भएको प्रान्तीय विपद् व्यवस्थापन प्राधिकरणले आइतवार एक विज्ञप्तिमा भनेको छ ।

दक्षिण पश्चिमी बलुचिस्तान प्रान्तमा तटीय शहर ग्वादरमा बाढी आएपछि पाँच जनाको मृत्यु भएको छ र अधिकारीहरूले करिब १०,००० मानिसहरूलाई बाहिर निकाल्न डुङ्गा प्रयोग गर्न बाध्य भएको जनाएका छन् । पाकिस्तान प्रशासित कश्मीरमा पनि हताहत र व्यापक क्षति भएको राष्ट्रिय प्रकोप व्यवस्थापन प्राधिकरणले जनाएको छ । प्रभावित क्षेत्रका मानिसहरूलाई आपतकालीन राहत उपलब्ध गराइँदैछ र राजमार्ग अवरुद्ध गर्ने भग्नावशेष हटाउन भारी मेसिनरी प्रयोग भइरहेको जनाइएको छ ।

उत्तरी गिलगिट बाल्टिस्तान क्षेत्रका प्रवक्ता फैजुल्लाह फाराकका अनुसार पाकिस्तानलाई चीनसँग जोड्ने देशको काराकोरम राजमार्ग अझै केही ठाउँमा पहिरोका कारण अवरुद्ध भएको छ । अधिकारीहरूले मौसमको अवस्थाका कारण पर्यटकहरूलाई प्राकृतिक उत्तरतर्फ यात्रा नगर्न सल्लाह दिएका छन् । गत हप्ता भारी वर्षाका कारण धेरै आगन्तुक त्यहाँ फसेका थिए, जुन पाकिस्तानमा भारी हिमपातको कारण आएको थियो ।

प्रतिक्रिया
  • प्रधान सम्पादक
  • राजेश राई
  • कार्यकारी सम्पादक
  • राजु शिवा
  • सूचना विभाग दर्ता नं.
  • १८०२/२०७६-७७