सिड्नीको सपिङ मलमा कयौं मानिसमाथि छुरा र गोली प्रहार


१ बैशाख २०८१, शनिबार
sydney 1

काठमाडौं । अष्ट्रेलियाको सिड्नीस्थित एक सपिङ मलमा कयौं मानिसमाथि छुरा प्रहार भएको छ । मलमा एक व्यक्तिले गोलीसँगै कयौंमाथि छुरा प्रहार गरेको हो । स्थानीय समय अनुसार अपराह्ण ४ बजे हताहत भएको अन्तर्राष्ट्रिय सञ्चारमाध्यम बीबीसीले जनाएको छ । बीबीसीका अनुसार आतंक मच्चाएको घटनामा एक व्यक्तिलाई गोली लागेको छ र नौ महिनाको बच्चासहित धेरै व्यक्तिहरूलाई छुरा प्रहार गरिएको छ ।

भीडहरू बोन्डी जंक्शनको वेस्टफिल्ड सपिङ सेन्टरबाट भागिरहेको बीबीसीले जनाएको छ । स्थानीय मिडियाले चार व्यक्तिको मृत्यु भएको बताएका छन् । छुरा प्रहारको रिपोर्टपछि एक व्यक्तिलाई गोली हानेपछि प्रहरीले एक महत्वपूर्ण घटना घोषणा गरेको छ । मानिसहरूलाई सो क्षेत्रबाट जोगिन आग्रह गरिएको छ।भिडियो फुटेजले घटनास्थलमा दर्जनौं प्रहरी र एम्बुलेन्स गाडीहरू देखाएको छ, साथसाथै ठूलो चक्कु बोकेको एक व्यक्ति पनि देखिएको बीबीसीले जनाएको छ ।

न्यु साउथ वेल्स एम्बुलेन्सले समाचार एजेन्सी एएफपीलाई भने अनुसार आक्रमणकारी मानिने एक व्यक्तिलाई प्रहरीले गोली हानी मारेको छ । एक प्रत्यक्षदर्शीका अनुसार उनीहरूले कसैलाई घाइते भएको देखे र के भइरहेको छ भनेर हेरिरहेका थिए ।

उनले रोयर्टससँग भनेकी छन्,‘त्यसपछि हामीले ती सबै मानिसहरू हामीतिर दौडिरहेको देख्यौं र त्यसपछि हामीले गोली चलेको सुन्यौं र मेरो श्रीमान्ले हामीलाई तानेर अडियर्स पसलमा लगे र त्यसपछि हामीले त्यहाँ महिलालाई ढोका ताल्चा लगाउन खोज्यौं र त्यसपछि उनले अगाडिको ढोका बन्द गर्न सकेनन् त्यसैले हामी गयौं । सबै ताला लगाइएको कार्यालयमा र त्यसपछि पुलिस हामीलाई लिन नआउन्जेल हामी त्यहाँ थियौं ।’ घटनाको सबै विवरण भने आइसकेको छैन ।

प्रतिक्रिया
  • प्रधान सम्पादक
  • राजेश राई
  • कार्यकारी सम्पादक
  • राजु शिवा
  • सूचना विभाग दर्ता नं.
  • १८०२/२०७६-७७