रुसका आठ क्षेत्रमा युक्रेनको ड्रोन आक्रमण


१० बैशाख २०८१, सोमबार
russia bgaWk3iMgI

काठमाडौँ । युक्रेनले रुसका आठ वटा क्षेत्रमा लामो दूरीका ड्रोनबाट आक्रमण गरेको छ । अमेरिकी मिडिया सीएनएनका अनुसार युक्रेनको आक्रमणमा रुसका तीन पावर सबस्टेसन र एउटा इन्धन डिपोमा आक्रमणमा आगलागी भएको थियो ।

समाचार एजेन्सी रोयटर्सले बेल्गोरोड सहरका गभर्नरलाई उद्धृत गर्दै आक्रमणमा दुई सर्वसाधारणको पनि मृत्यु भएको बताएको छ । रुसको रक्षा मन्त्रालयले पनि यो आक्रमणको पुष्टि गरेको छ । उसले रुसको रक्षा प्रणालीले युक्रेनका करिब ५० ड्रोन खसालेको बताएको छ ।

रुसी रक्षा मन्त्रालयले युक्रेनले आफ्ना धेरै ड्रोन रुसका ८ क्षेत्रमा पठाएको बताएको छ । आक्रमणको लक्ष्य रुसको ऊर्जा पूर्वाधार थियो जसले सैन्य–सम्बन्धित उद्योगहरूलाई ऊर्जा प्रदान गर्दछ । रिपोर्टहरूका अनुसार आक्रमण युक्रेनको सुरक्षा सेवा, रक्षा गुप्तचर र विशेष बलहरूको संयुक्त अपरेसन थियो । युक्रेनको आक्रमणपछि धेरै क्षेत्रमा विद्युत र पानी आपूर्ति ठप्प भएको छ ।

रुसलाई आर्थिक रूपमा कमजोर बनाउन आक्रमणहरू हालैका महिनाहरूमा युक्रेनले रुसी तेल रिफाइनरी, टर्मिनलहरू र ऊर्जा पूर्वाधारहरूमा आक्रमण बढाएको छ । सीएनएनका अनुसार युक्रेनले रुसलाई आर्थिक रूपमा कमजोर बनाउन यस्तो आक्रमण गरिरहेको छ । लामो दूरी र उन्नत प्रविधि भएका ड्रोनको सहयोगमा यी आक्रमणहरू भएको बताइएको छ । यसअघि मार्चमा पनि युक्रेनले रुसका ३ रिफाइनरीलाई निशाना बनाएको थियो । एजेन्सी

प्रतिक्रिया
  • प्रधान सम्पादक
  • राजेश राई
  • कार्यकारी सम्पादक
  • राजु शिवा
  • सूचना विभाग दर्ता नं.
  • १८०२/२०७६-७७