निक्की हेलीले भनिन्–राष्ट्रपति चुनावमा ट्रम्पलाई भोट दिन्छु


१० जेष्ठ २०८१, बिहीबार
Donald Trump with Nikki Haley 1024x645 1

काठमाडौँ । रिपब्लिकन राष्ट्रपति पदका उम्मेदवार निक्की हेलीले सन् २०२४ को अमेरिकी राष्ट्रपतीय निर्वाचनमा डोनाल्ड ट्रम्पलाई भोट दिने बताएकी छन् ।

हेली ट्रम्प प्रशासनमा संयुक्त राष्ट्रसंघका लागि अमेरिकी स्थायी प्रतिनिधि थिइन् । उनी मार्चको सुरुमा रिपब्लिकन पार्टीको राष्ट्रपति पदको उम्मेदवारीको दौडबाट बाहिरिएकी थिइन् । जब उनी यो दौडबाट बाहिर थिइन्, उनले ट्रम्पलाई समर्थन गरेकी थिइनन् । यद्यपि उनले ट्रम्पले आफ्ना लाखौं समर्थकको विश्वास जित्ने प्रयास गर्नुपर्ने बताएका थिए ।

बुधवार निक्की हेलीले ट्रम्प राष्ट्रपतिको रूपमा पूर्ण नभएको तर राष्ट्रपति जो बाइडेन विनाशकारी राष्ट्रपति भएको बताइन् । सुरुमा निक्की हेलीले ट्रम्पका लागि समस्या खडा गर्न सक्छिन् भन्ने लाग्थ्यो तर त्यसो भएन । बाइडेनले हेलीका समर्थकहरूलाई जित्ने प्रयास गरेका थिए । हेलीका समर्थकहरूमा उदारवादी र स्वतन्त्र मतदाता छन् । यो त्यो वर्ग हो जसले लोकतान्त्रिक पार्टीको चुनावको दिशा बदल्न सक्छ ।

प्रतिक्रिया
  • प्रधान सम्पादक
  • राजेश राई
  • कार्यकारी सम्पादक
  • राजु शिवा
  • सूचना विभाग दर्ता नं.
  • १८०२/२०७६-७७