माइतीघर मण्डलामा निषेधाज्ञ कार्यान्वन नगर्न सर्वोच्चको आदेश


२२ असार २०७५, शुक्रबार
0 Shares
Maitighar mandala

काठमाडौँ, २२ असार । सर्वोच्च अदालतले माइतीघर मण्डला लगायतका  सरकारले लगाएको निषेधाज्ञा तत्काल कार्यन्वन नगर्न अन्तरिम आदेश जारी गरेको छ । शुक्रबार न्यायाधीश इश्वरप्रसाद खतिवडाको एकल इजलाशले उक्त आदेश दिएको हो । Maitighar mandala
उनले असार २९ गतेसम्मका लागि निषेधाज्ञको आदेश कार्यान्वयन नगर्न भनेका छन् । २९ गते दुवै पक्षलाई छलफलका लागि बोलाएको छ ।

सरकारले साउन १ गते देखि माइतीघर मण्डलमा विरोध प्रदर्शनको लागी रोक लगाउने निर्णय गरेको थियो । उक्त निर्णयकोविरुद्धमा वरिष्ठ अधिवक्ता दिनेश त्रिपाठीले बिहिबार सर्वोच्चमा रिट दर्ता गरेका थिए । उनले मन्त्रिपरिषद्, गृह मन्त्रालय र जिल्ला प्रशासन कार्यालयलाई विपक्षी बनाई रिट निवेदन दर्ता गराएका थिए ।

salt trading.gif.pagespeed.ce .ZcRuUKaeUT

उनले बिना हातहतियार शान्तिपूर्ण रुपमा भेला हुने र आफ्नो विचार राख्न पाउने मौलिक हकलाई सरकारको निर्णयले अवरोध गरेको भन्दै रिट निवेदनमा सरकारी निर्णय खारेजीको माग गरेका छन् । उनले सरकार स्वेःच्छाचारी तथा अनियन्त्रित रुपमा विचार तथा अभिव्यक्ति  स्वतन्त्रतामाथि बन्देज लगाउन खोजेको उल्लेख गर्दै निवेदनमा उल्लेख गरेका थिए ।

सरकारले काठमाडौँ जिल्लाको सुरक्षालाई ध्यानमा राखेर जिल्ला सुरक्षा समितिले २०७४ चैत ३० गतेदेखि शीलत निवास, प्रधानमन्त्री निवास वालुवाटार, संसद् भवन, नयाँ बानेश्वर, सिंहदरबार, उपराष्ट्रपति निवास र काठमाडौँ महानगरपालिकाका विभिन्न स्थानमा सभा, जुलुस वा प्रर्दशन गर्न रोक लगाउने निर्णय गरेको थियो ।

jagdamba.cement
rbbbb

सो स्थानको विकल्पमा सरकारले विरोध प्रदर्शनका लागि खुला मञ्च, तीनकुने खुला चौर, कोटेश्वर, भुइँखेल चौर, भगवान् पाउ, पेप्सीकोला खेलमैदान, सानो गौचरण फुटबल मैदान, लैनचौर समाजकल्याण परिषद् अगाडिको खुला चौर र गौशालास्थित सिफल चौरलाई तोकेको थियो ।

प्रतिक्रिया
  • प्रधान सम्पादक
  • राजेश राई
  • कार्यकारी सम्पादक
  • राजु शिवा
  • सूचना विभाग दर्ता नं.
  • १८०२/२०७६-७७