प्रतिवेदन प्रस्तुतिको प्रतीक्षामा इपिजी


प्रकाशित मिति : August 15, 2018

काठमाडौं, ३० साउन । नेपाल–भारत सम्बन्धका सबै पक्षबारे अध्ययन गरी सुझाव सहितको प्रतिवेदन पेश गर्न गठन भएको प्रबुद्ध व्यक्ति समूह (इपिजी)ले सम्बन्धित देशका सरकार प्रमुखसँग प्रतिवेदन प्रस्तुतिको प्रतीक्षा गरिरहेको बताएको छ ।

आफ्नो दुई वर्षे कार्यादेश गत असार १९ गते पूरा गरेको इपिजीले निर्धा्रित समयभित्रै आफ्नो प्रतिवेदन तयार पारेको स्पष्ट गर्दै दुवै देशका प्रबुद्ध व्यक्तिको समझदारीमा प्रतिवेदनका अन्तर्वस्तु सार्वजनिक नगरिएको पनि जनाएको छ ।

प्रबुद्ध व्यक्ति समूहको सचिवालयले आज एक विज्ञप्ति जारी गरी समूहको काम र प्रतिवेदनबारे नेपाली र भारतीय सञ्चारमाध्यममा विगतमा सम्प्रेषण भएका समाचार, टिप्पणी र सूचना पूर्णतः अनुमानमा आधारित भएका तथा नेपाल–भारत सम्बन्धका विषयमा इतिहासदेखि सार्वजनिक भएका र छलफलमा आएका विषयवस्तु मात्र भएका प्रष्ट गरेको छ । इपिजीका कामका सम्बन्धमा सञ्चारमाध्यममा प्रस्तुत टिप्पणी एवं आलोचनाको इपिजी जवाफदेही नहुने तथा सम्बन्धित राष्ट्रका सरकार प्रमुख समक्ष प्रतिवेदन प्रस्तुत नभएसम्म प्रतीक्षा गर्न पनि अनुरोध गरेको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्