एमाले अध्यक्ष ओलीले भने,‘कांग्रेस विचार शून्य पार्टी’


प्रकाशित मिति : November 15, 2017

काठमाडौं : एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले सरकारको नेतृत्व गरिरहेको काँग्रेस पार्टी विचार शुन्य पार्टी भएको बताएका छन् । एमाले र माओवादी केन्द्रको वामगठबन्धन काठमाडौंले मंगलबार आयोजना गरेको वामगठबन्धनको साझा उम्मेदवारको परिचय कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै काँग्रेस विचार शुन्य भएको बताएको हो ।

‘अहिले काँग्रेस पार्टी बिचार सुन्य पार्टी भएको छ, केही बिचार नभएको यो पार्टीले सरकारमा बसेर लुटखटोस मात्रै गरिरहेको छ’ ओलीले भने, ‘सरकारले बिपक्षीप्रति फाँसिवादीको नीति अख्तियार गरेको छ, यसप्रति म खेद व्यक्त गर्छु ।’

सरकारले अहिले राज्यकोषमा लुटखटोसको राजनीति गरिरहेको आरोप लगाउँदै उनले २३ करोड भन्दा बढी रुपैया कार्यकर्तालाई बाडनुले ब्रम्हलुट सरकारले मच्चाईरहेको प्रमाणित भएको पुष्टी गरेका छन् । शान्ति सुरक्षा दिएर निष्पक्ष एवं स्वतन्त्र रुपमा निर्वाचन गराउँनुपर्ने सरकारले कमिशन नपाएकै कारण सम्झौता रद्ध गर्दै गरेको बताए ।

भनेजति चन्दा नपाएपछि आफैले गरेको सम्झौता खारेज गर्न खोज्ने सरकार र चन्दाकै लागि धम्की, डर, त्रास र लुट मच्चाउँने विप्लव बीच केही भिन्ता नरहेको ओलीको भनाई रहेको छ । वामगठबन्धनका उम्मेदवारमाथि आक्रमण गर्ने र त्यस्ता आक्रमणकारीलाई नै संरक्षण दिने सरकारका बीचमा साँठगाठ रहेको उनले बताए ।

वामगठबन्धनले देशैभरीका जनता एवं कार्यकर्ता खुशी भएको बताउँदै ओलीले अब आर्थिक समृद्धिको सपना पुरा हुने दावी गरेका छन् । एकताति लम्पसारवादी अर्को तर्फ देशभक्तको वामपन्थी गठबन्धन रहेकाले वामपन्थी गठबन्धनको बिजयी सुनिश्चित भएको बताउँदै जनताले देशभक्तलाई छान्ने बताए ।

एमाले राष्ट्रिय हित, सामाजिक न्याय, समानता र समृद्धिको पक्षमा रहेको पार्टी भएकाले एमाले नेतृत्वको वामगठबन्धनका साझा उम्मेदवारलाई बिजयी गराई समृद्ध राष्ट्र निर्माणमा जुटन उनले आहवान गरेका छन् । समृद्ध राष्ट्र निर्माणकै लागि एमाले र माओवादी केन्द्र बीच तालमेल भएको स्पष्ट गर्दै उनले कुनै भ्रमको पछि लाग्नु आवश्यक नभएको बताए ।

सोही कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै एमाले वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालले वामगठबन्धनको केन्द्रीय सरकारकार साथै सात वटै प्रदेशमा प्रदेश सरकार बन्ने बताए । प्रतिनिधिसभा र प्रदेशसभा निर्वाचनमा वामगठबन्धनका उम्मेदवारलाई जनताले बिजयी गराउँने बिश्वास व्यक्त गर्दै संघ, प्रदेश र स्थानीय तहको सरकारले समृद्ध मुलुक बनाउँने ठोकुवा गरेका छन् ।
काँग्रेसले बिगतमा तीन पटक बहुत ल्याए पनि मुलुकलाई समृद्ध बनाउँन नसकेको बताउँदै नेपालले वामगठबन्धनको सरकारले मुलुकलाई समृद्ध बनाउँने बताए । मुलुकलाई समृद्ध बनाउँन रोजगार, शिक्षा, स्वास्थ्य, यातायात लगायतको बिकास गर्दै बिकशीत मुलुक बनाउँने जिम्मेवारी बामगठबन्धनको काँधमा आएको उनले बताए ।

आफु पराजित हुने मानसिक्ताले काँग्रेस नेताहरु आतिएको बताउँदै उनले चुनाव सार्न बिभिन्न बाहाना खोजिरहेको आरोप लगाएका छन् । वामगठबन्धनका साझा उम्मेदवारमाथि आक्रमण गर्ने आपराधिहरुलाई तुरुन्त कारवाही गर्नुपर्ने सरकारसंग माग गर्दै उनले निर्वाचन केन्द्रत हुन आग्रह गरेका छन् ।
वाम गठबन्धनका उम्मेदवार हत्याको षडयन्त्र
अध्यक्ष ओलीले वाम गठबन्धनदेखि आत्तिएकाले एमाले र उम्मेदवार हत्याको षडयन्त्र गर्न थालेको बताए ।  वाम गठबन्धनको उम्मेदवारमाथि मात्रै हत्या गर्ने योजनासहित आक्रमण हुनुमा सरकारको समेत संलग्नताको आशंका उनले व्यक्त गरे

सरकारले कार्यकर्तालगायत विभिन्न व्यक्तिलाई रु २३ करोड बाँड्नु र बम पड्कनुको सम्बन्ध त छैन भन्दै ओलीले भने, “सरकारी ढुकुटी दोहन गरेर सरकारले रु २३ करोड कार्यकर्ता र विभिन्न व्यक्तिलाई बाँडेको छ, त्यसपछि गोली र बम पड्किन थालेको छ, गठबन्धनका उम्मेदवारमाथि छानीछानी आक्रमण हुन थालेको छ, यसको तालमेल कहाँ छ सरकार ?”

प्रतिक्रिया दिनुहोस्