टोलीसहित नेकपा अध्यक्षद्वय प्रचण्ड–नेपाल निर्वाचन आयोगमा


प्रकाशित मिति : February 2, 2021

काठमाडौं, २० माघ । पार्टी र चुनाव चिन्ह् सूर्यको आधिकारिकता दाबी गर्न नेकपाका दुई अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ र माधवकुमार नेपाल आज (मंगलबार) टोलीसहित निर्वाचन आयोग पुगेका छन् । अध्यक्षद्वय नेपाल र दाहाल तथा वर्षमान पुन, घनश्याम भुसाल, राजेन्द्र पाण्डेलगायत नेताहरु बिहान पौने १० बजेतिर आयोग पुगेका हुन् ।

बहुमत केन्द्रीय सदस्य आफूहरूसँग रहेको हुँदा पार्टीको नाम, झण्डा र सूर्य चुनाव चिह्न आफूले पाउनुपर्ने दाबी पेस गर्न दुवै अध्यक्षसहित प्रचण्ड–नेपाल नेकपाको टोली केही बेरअघि आयोगमा पुगेको हो ।

४१ जना बहुमत केन्द्रीय सदस्य आफ्नो पक्षमा रहेकाले नाम र चिन्ह् आफूहरूले पाउनुपर्ने दाहाल–नेपाल पक्षको माग छ । उक्त पार्टीको सोमबार बसेको केन्द्रीय कमिटी बैठकले पार्टीको आधिकारिकता दाबी गर्ने निर्णय गरेको थियो । यसअघि ओली र प्रचण्ड–नेपाल पक्षले फरक–फरक निर्णय अद्यावधिक गर्न निर्वाचन आयोगमा चिठी पठाएका थिए । तर आयोगले ती निर्णय अद्यावधिक गरेको थिएन ।

प्रधानमन्त्री ओलीले पुस ५ गते प्रतिनिधिसभा विघटन गरेपछि नेकपा विभाजन भएको थियो तर त्यसले कानुनी मान्यता पाएको छैन । आयोगमा दल दाबी गर्न प्रचण्ड–नेपाल पक्ष पुगेसँगै नेकपा कानुनी रूपमा पनि विभाजनतर्फ जानेछ । राजनीतिक दल सम्बन्धी ऐन, २०७३ को दफा ४४ अनुसार पार्टीको आधिकारिकता दाबी गरिने प्रचण्ड–नेपाल पक्षले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्