बञ्चरेडाँडामा फोहोरका गाडीलाई आज पनि अवरोध, प्रहरी परिचालन गरेर मात्र लगिने


३१ श्रावण २०७९, मंगलवार
banchare danda
जबरजस्ती फोहोर बन्चरेडाँडामा फाल्न थालेपछि स्थानीयले विरोध गर्दै आएका छन् । फोहोर फाल्न गएका गाडीहरुलाई स्थानीयले अवरोध गर्दै आएका छन्

काठमाडौँ । बञ्चरेडाँडामा आज (मंगलबार) पनि बिहानैबाट स्थानीयले फोहोर बोकेको गाडी रोकेका छन् । अहिले फोहोर बोकेर गाएका गाडीहरू सिसडोलसम्म पुगेका छन् । काठमाडौँ महानगरपालिकाका प्रवक्ता नवीन मानन्धले आज नुवाकोटबाट प्रहरी परिचालन गरी फोहोर व्यवस्थापन गर्ने बताए ।

यता नेकपा माओवादी केन्द्र धुनिवेशी नगरपालिका-१, धादिङका अध्यक्ष विष्णु तामाङले फोहोरका गाडी बञ्चरेडाँडा लगे जे पनि हुन सक्ने बताएका छन् । उनले भने, ‘फोहोर बोकेका गाडीहरु अहिले सिसडोल ल्याएर राखिएको छ । आज पनि प्रहरी, प्रशासन नै राखेर फोहोर ल्याउने कुरा छ । प्रहरीले दमन गरेर फोहोर ल्याए भने जे पनि हुन सक्छ । हामी सबै स्थानीयहरू डाँडाडाँडामा गुलेली लिएर बसिरहेका छौं ।’

salt trading.gif.pagespeed.ce .ZcRuUKaeUT

उनले बञ्चरेडाँडाका जनताहरू फोहोरबाट पीडित भएको १७ वर्षसम्म झुलाई रहने काम मात्र भएकाले फोहोरको समस्या सदाका लागि अन्त्य हुनुपर्ने बताएका छन् । सोमबार काठमाडौं, धादिङ र नुवाकोट गरी तीन जिल्लाका २५० जना प्रहरी परिचालन गरेर २०३ ट्रक फोहोर विसर्जन गरिएको थियो । फोहोरमा अवरोध गर्ने आन्दोलनमा स्थानीय सत्तारुढ दलका नेता कार्यकता पनि स्थानीयसँग एकजुट भएका छन् ।

city
ncll 2
jagdamba.cement
nepal liquors

प्रतिक्रिया

  • प्रधान सम्पादक
  • राजेश राई
  • कार्यकारी सम्पादक
  • राजु शिवा
  • सूचना विभाग दर्ता नं.
  • १८०२/२०७६-७७