भारतसँग जिटुजी गरेर डेढ लाख टन मल ल्याउने तयारी


२ फाल्गुन २०७८, सोमबार
56 Shares
mal

काठमाडौं । सरकारले भारतसँग जिटुजी गरेर करिब डेढ लाख मेट्रिक टन रासायनिक मल ल्याउने तयारी गरेको छ । ग्लोबल टेन्डरबाट रासायनिक मल खरिद गर्दा किसानलाई समयमानै रासायनिक मल उपलब्ध गराउन नसकेपछि सरकारले भारतसँग जिटुजी गर्न लागेको हो ।

भारतले डेढ लाख मेट्रिक टन मल दिन राजी भएपछि सम्झौता गर्ने प्रक्रिया अघि बढेको कृषि तथा पशुपंक्षी विकास मन्त्रालयले जनाएको छ । मन्त्रालयका अनुसार दुई देशबीच हुने सम्झौताको ड्राफ्ट समेत आइसकेको छ ।

salt trading.gif.pagespeed.ce .ZcRuUKaeUT

रासायनिक मल ल्याउन छिट्टै भारतसँग जिटुजी गर्ने कृषि तथा पशुपंक्षी विकास ग्लोबल टेन्डर प्रक्रियाबाट मल खरिद मन्त्रालयका सचिव गोविन्दप्रसाद शर्माले बताए । ‘मल दिन गर्दा न्यूनतम ५-६ महिना लाग्ने भएकाले भारत सहमत भएपछि अन्य सबै प्रक्रिया पूरा भएको छ,’ सचिव छोटो प्रक्रियाबाट ल्याउन जिटुजी गर्न शर्माले भने, ‘अब छिट्टै सम्झौता गर्ने तयारीमा छौं ।’ कृषि मन्त्रालयको प्रस्ताव परराष्ट्र मन्त्रालय हुँदै भारत लागिएको हो । सरकार समक्ष पुगेर सबै प्रक्रिया पूरा भइसकेको छ । नागरिक दैनिकबाट

jagdamba.cement

प्रतिक्रिया
  • प्रधान सम्पादक
  • राजेश राई
  • कार्यकारी सम्पादक
  • राजु शिवा
  • सूचना विभाग दर्ता नं.
  • १८०२/२०७६-७७