स्थानीय निर्वाचनमा लोकप्रिय मतमा कांग्रेस पहिलो : निर्वाचन आयोग

वडामा एमाले भन्दा कांग्रेस एक लाख ४४ हजार मतले अगाडि, माओवादीको मत एमालेभन्दा आधा


१० श्रावण २०७९, मंगलवार
Nirbachan scaled

काठमाडौं । गएको वैशाख ३० गते भएको स्थानीय तह निर्वाचनमा वडाध्यक्षतर्फ नेपाली कांग्रेसले सबैभन्दा बढी मत पाएको छ । निर्वाचन आयोगले आज सार्वजनिक गरेको तथ्यांकअनुसार कांग्रेसले ६ हजार ७४३ वडाबाट ३९ लाख ५६ हजार १९३ मत प्राप्त गरेको छ । निर्वाचन आयोगले लोकप्रिय मतमा नेपाली कांग्रेस पहिलो स्थानमा रहेको जनाएको छ ।

आयोगको तथ्याकअनुसार जुन कुल मतको ३४.२८ प्रतिशत हो । एमालेले कांग्रेसभन्दा एक लाख ४४ हजार ५९१ मत कम पाएको तथ्यांकमा उल्लेख छ । नेकपा (एमाले)ले खसेको मतमध्ये ३८ लाख ११ हजार ६०२ मत पाएको छ । यो कूल मतको ३३.०३ प्रतिशत हो ।

त्यसैगरी नेकपा (माओवादी केन्द्र) ले एमाले पाएको मतभन्दा आधा मत पाउन नसकेको आयोगको तथ्यांकले देखाउँछ । उसले १५ लाख तीन हजार २४७ मत पाएको छ ।

कसको कति मत ?

chu

प्रतिक्रिया
  • प्रधान सम्पादक
  • राजेश राई
  • कार्यकारी सम्पादक
  • राजु शिवा
  • सूचना विभाग दर्ता नं.
  • १८०२/२०७६-७७