जब ३० वर्ष पछाडि सरोज खनालले ‘सान्नानी’ लाई ‘बगानमा भेटे


७ श्रावण २०८०, आईतवार
saroj khanal sannani y9eMtn6jHW

काठमाडौँ । अभिनेता तथा निर्देशक सरोज खनालले ३० वर्ष पछाडि सान्नानी भेटेका छन् । आफूले पहिलो पटक निर्देशन गरेको ‘बगान’ चलचित्रको प्रमोशनका लागि दौडधुपमा रहेका अभिनेता खनालले २०५० सालमा निमार्ण भएको ‘सान्नानी’ को नायिकालाई हिजो भेटेका हुन् ।

सो फिल्ममा खनाल हिरोको भूमिका हुँदा ‘सान्नानी’ मेघा पोखरेल भने हिरोइनको भूमिकामा थिइन् । तर, सो फिल्म पछि ‘सान्नानी’ कतै पनि देखा परिनन्, खनालका अनुसार उनी लगभग गुमनाम जस्तै भएकी थिइन् । तर, आज उनै नायिका पोखरेलले ‘मलाई चिन्नुभयो ?’ भन्दै आएपछि आफू एकछिन अक्क न बक्क परेको समेत खनालले सुनाएका छन् ।

अनि उनले सामाजिक सञ्जालमा लेखे, ‘२०५० सालतिर  हराएकी सान्नानी आज बगानमा  भेट्टिइन् ।’ खनालले सो भेट पछि लेखेका छन्, ‘उनले अभिनय गरेका  २ चलचित्र ‘सोल्टिनी’ र  ‘सान्नानी’ जुन त्यतिबेला दर्शकले अत्यधिक मन पराउनु भएको सुपरहिट चलचित्र थियो, सान्नानीमा म उनको नायक थिए,  यी दुबै चलचित्र चल्नुको कारण उनको अभिनय थियो, सबै निर्माता र निर्देशक उनलाई आफ्नो फिल्ममा लिन लालायित थिए, तर सान्नानी खेलेपछि उनी एकाएक चलचित्र क्षेत्रबाट हराइन्, उनको धेरै खोजी भयो तर न उनलाई कसैले भेटे न उनी फर्केर आइन् ।’

उनले नायिका पोखरेललाई भेटेपछि भावुक हुँदै अगाड लेखेका छन्, ‘आज (शनिबार) सिभिल मलमा बगान हेर्न आउनु भएका दर्शकलाई भेटन जाँदा फोटो खिच्न आउनु हुने  दर्शकको भिडबाट ‘मलाई चिन्नु हुन्छ ?’ भन्दै उनी मतिर आइन्, मैले झट्ट उनलाई चिन्न सकिनँ किनकी ३० वर्षमा उनीमा धेरै परिवर्तन आइसकेको थियो , तर जब उनी हाँसिन् मैले उनलाई चिने, ३० वर्षपछि पनि सान्ननीको हाँसो उस्तै थियो,  सान्नानी र सोल्टिनी अर्थात नायिका मेघा पोखरेल ।’

प्रतिक्रिया
  • प्रधान सम्पादक
  • राजेश राई
  • कार्यकारी सम्पादक
  • राजु शिवा
  • सूचना विभाग दर्ता नं.
  • १८०२/२०७६-७७