भूमि आयोग र बाँदरझुला संघर्ष समितिबीच तीन बुँदे सहमति


६ पुष २०७८, मंगलवार
bandarjhula and bhumi aayog sahamati

काठमाडौं । राष्ट्रिय भूमि आयोग र बाँदरझुला संघर्ष समितिबीच आज (मंगलबार) तीन बुँदे सहमित भएको छ । सहमितसँगै चितवनको माडी नगरपालिका-९ बाँदरझुलाका जनताको लालपूर्जा प्राप्तिको आन्दोलन स्थगित गर्ने सहमति भएको संघर्ष समितिका जगराम प्रजाले जानकारी दिए ।

भूमि आयोगले बाँदरझुलामा फागुन मसान्तसम्म लगत संकलन र जग्गा नापजाँचको सूचना प्रकाशित गर्ने र लगत संकलनको निवेदन दिएकै दिन जग्गा नापजाँचको निस्सा वितरण गर्ने पहिलो सहमति भएको छ ।

यस्तै बाँदरझुलामा विद्युतीकरणको काम छिटो अघि बढाउने सहमति पनि भएको छ । विद्युतीकरणका लागि बजेट समेत विनियोजन भइसकेको अवस्थामा निर्माण कार्यलाई छिटोभन्दा छिटो अगाडि बढाउन विद्युत प्राधिकरणलाई अनुरोध गर्ने, भूमि व्यवस्था, सरकारी तथा गरिबी निवारण मन्त्रालय लगायत सम्बन्धित निकायहरुमा सहयोगका लागि अनुरोध गर्ने सहमति भएको छ ।

यसैगरी सरल, सहज र सुलभ रुपमा खेती गर्नका लागि ट्याक्टर प्रयोग गर्न पाउने वातावरण बनाउन वन तथा वातावरण मन्त्रालयलाई तत्काल पत्राचार गर्ने सहमति भएको छ । तीन दशकको अवधिमा धेरै राजनीतिक परिवर्तन भएर व्यवस्था फेरिए पनि बाँदरझुलाका बासिन्दाको समस्या समाधान नभएपछि लालपूर्जा प्राप्तका लागि दबाव दिन उनीहरु आइतबार काठमाडौं आएका थिए । आइतबार काठमाडौंमा आएर प्रदर्शन गरेका उनीहरुले सोही दिनदेखि माइतीघर मण्डलामा अनिश्चितकालीन रिले अनशन शुरु गरेका थिए ।
हेर्नुस् सम्झौता

bandarjhula and bhumi aayog samjhauta

प्रतिक्रिया
  • प्रधान सम्पादक
  • राजेश राई
  • कार्यकारी सम्पादक
  • राजु शिवा
  • सूचना विभाग दर्ता नं.
  • १८०२/२०७६-७७