मालीमा सञ्चालित कम्पनीसँग रुसको कुनै सम्बन्ध छैन : राष्ट्रपति पुटिन


२५ माघ २०७८, मंगलवार
7 Shares
putin

काठमाडौं । मालीमा सञ्चालन गर्ने कम्पनीहरूसँग रुसको कुनै सम्बन्ध नभएको रुसी राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिनले बताएका छन् । पुटिनले सोमबार फ्रान्सका राष्ट्रपति इमानुएल म्याक्रोनसँग वार्ता गरेका थिए । वार्तापछि आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा पुटिनले म्याक्रोनसँग मालीको अवस्थाबारे छलफल गरेको बताइएको छ ।’

’राष्ट्रपतिलाई हाम्रो स्थिति थाहा छ । मालीमा काम गर्ने ती कम्पनीहरूसँग रूसी राज्यको कुनै सरोकार छैन । जहाँसम्म हामीलाई थाहा छ, माली नेतृत्वले यी कम्पनीहरूको व्यावसायिक गतिविधिहरूको बारेमा कुनै टिप्पणी गरेको छैन,’ रुसी राष्ट्रपतिले भने ।

salt trading.gif.pagespeed.ce .ZcRuUKaeUT

’रूसी राज्यको यससँग कुनै सरोकार छैन । त्यहाँ हाम्रा कम्पनीहरूको व्यावसायिक स्वार्थहरू छन्, उनीहरूले स्थानीय नेतृत्वसँग वार्ता गर्छन् । हामी यसलाई नजिकबाट हेर्नेछौं, तर हामीलाई यससँग कुनै सरोकार छैन,’ पुटिनले भने ।

’वाग्नर (निजी सैन्य कम्पनी) को सम्बन्धमा । मैले भने कि रूसी राज्यको यससँग कुनै सरोकार छैन । म यो पूर्ण जिम्मेवारीका साथ भन्दैछु । उनीहरू वार्ता गरिरहेका छन्, र स्थानीय अधिकारीहरूले उनीहरूलाई राज्य स्तरमा आमन्त्रित गर्छन्, उनीहरूलाई धन्यवाद । कामको लागि, र यस्तै’, रूसी नेताले भने ।

jagdamba.cement

रुस र फ्रान्सका राष्ट्रपतिबीच मस्कोमा भएको वार्ता ५ घण्टाभन्दा बढी चलेको थियो । मस्कोले विभिन्न अफ्रिकी देशहरूमा रुसको सैन्य उपस्थितिको आरोपलाई बारम्बार अस्वीकार गर्दै आएको छ । विशेष गरी क्रेमलिनले मालीको इलाकामा रूसी सशस्त्र सेनाका प्रतिनिधिहरू थिएनन् । रुसले पनि निजी सुरक्षा कम्पनीहरूको कामसँग देशका अधिकारीहरूको कुनै सरोकार नभएको बारम्बार बताउँदै आएको छ ।

प्रतिक्रिया
  • प्रधान सम्पादक
  • राजेश राई
  • कार्यकारी सम्पादक
  • राजु शिवा
  • सूचना विभाग दर्ता नं.
  • १८०२/२०७६-७७