कोभिडविरुद्धको कुन खोप कति आयो ? कतिले लगाए ?


१३ आश्विन २०७८, बुधबार
14 Shares
khop

काठमाडौं, १३ असोज । नेपालमा कोभिडविरुद्धको खोप लगाउने काम चलिरहेको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार हालसम्म नेपालमा २८ दशमलव ५ प्रतिशतले पूर्ण मात्रामा खोप लगाइसकेका छन् । यस्तै पहिलो डोज खोप लगाउने ३२ प्रतिशत पुगेका छन् ।

नेपालमा हालसम्म ४ प्रकारका कोभिड खोप ल्याइएको छ । कोभिसिल्ड, एस्ट्राजेनेका, भेरोसेल र जोन्सन एन्ड जोन्सन गरेर नेपालमा अहिलेसम्म १ करोड ७८ लाख ५८ हजार ७१० डोज खोप नेपाल आइसकेको छ । यी खोपमध्ये नेपालमा १ करोड २९ लाख ५८ हजार ५०८ डोज खोप लगाइसकिएको छ ।

salt trading.gif.pagespeed.ce .ZcRuUKaeUT

कुन खोप कति आयो ?
मन्त्रालयका अनुसार नेपालमा हालसम्म कोभिसिल्ड २४ लाख ४८ हजार, एस्ट्राजेनेका १९ लाख ७५ हजार ८६०, जोन्सन एन्ड जोन्सन १५ लाख ३४ हजार ८५० र भेरोसेल १ करोड १९ लाख डोज खोप आइसकेको छ ।

कति खोप लगाइयो ?
तथ्यांक अनुसार नेपालमा पहिलो डोज खोप लगाउनेको संख्या ६९ लाख ६० हजार ८२८ पुगेको छ । यस्तै दुवै डोज खोप लगाउनेको संख्या ६२ लाख ५ हजार ७७० पुगेको छ । कोभिसिल्ड र एस्ट्राजेनेका खोपको पहिलो मात्रा २७ लाख ५ हजार ३२३ र दोस्रो डोज १५ लाख १४ हजार ५९८ जनाले लगाएका छन् ।

jagdamba.cement
rbbbb

यस्तै भेरोसेल खोपको पहिलो मात्रा ४२ लाख ५५ हजार ५०५ जना र दोस्रो डोज ३२ लाख १ हजार १३५ जनाले लगाएका छन् । यसै गरी एक डोज मात्र लगाए पुग्ने जोन्सन एन्ड जोन्सनको खोप १४ लाख ९ हजार ३७ जनाले लगाएका छन् ।

प्रतिक्रिया
  • प्रधान सम्पादक
  • राजेश राई
  • कार्यकारी सम्पादक
  • राजु शिवा
  • सूचना विभाग दर्ता नं.
  • १८०२/२०७६-७७