मेयर बालेन शाहकाे प्रस्ताव : अब महानगरपालिकामा फुड निरीक्षक


१२ भाद्र २०७९, आईतवार
Balendra Shah

काठमाडौं : एकपछि अर्को सुधारको काम गरेर काठमाडौंलाई भाईब्रेन्ट’ बनाएका काठमाडौ महानगरपालिकाका मेयर बालेन शाहले फेरि नयाँ प्रस्ताव अघि सारेका छन् । महानगरको आठौं कार्यपालिका बैठकमा महानगरपालिकामा फुड निरिक्षक नियुक्त गर्ने प्रस्ताव गरेका हुन् ।

उनले महानगरपालिकाभित्रका रेष्टुरेन्ट, होटल, तरकारी र मासुपसलगायतको गुणस्तर निरिक्षण गर्ने उद्देश्यले नियुक्ती गर्ने प्रस्ताव अघि सारेका हुन्।

salt trading.gif.pagespeed.ce .ZcRuUKaeUT

शाहले खानाको गुणस्तर निरिक्षण गर्ने उद्देश्यले फुड टेक्नोलोजिष्ट नियुक्त गर्न प्रस्ताव गरेको हुन। उनका अनुसार ४ देखि ५ जनासम्म यस्ता प्राविधिक नियुक्त गरिनेछ। ती प्राविधिकले महानगरभित्रका खानाको स्तर परिक्षण गर्नेछन्।

city
ncll 2

मेयर शाहले आफूसँग भएको कार्यकारिणी अधिकार प्रयोग गरेर सुधार गर्ने दृढता व्यक्त गदै आएका छन् । आफूसँग भएको कार्यकारिणी अधिकार प्रयोग नगरी अकर्मण्यताको अवस्थामा बस्नु उचित नहुने आफूमा दृढ मान्यता रहेको उनको भनाई छ ।

jagdamba.cement
nepal liquors

अनधिकृत निर्माण तथा प्रयोजन परिवर्तनको रोकथाम तथा नियन्त्रण सम्बन्धमा उनले विज्ञप्ति जारी उनले भनेका छन्, ‘कार्यकारिणीको अकर्मण्यताबाट सृजित दण्डहीनताको अवस्थाले गर्दा आज भयावह समस्याका उपक्रमहरु विकसित भएका हुन् । तसर्थ, न्यायिक निरुपण पछि मात्र अनधिकृत संरचना हटाउनु पर्दथ्यो भन्ने कतिपय भाष्यकारलाई काठमाडौँ महानगरबाट कार्यकारिणी अधिकारको प्रयोग कुन चरणमा हुन्छ र न्यायिक अधिकारको प्रयोग कुन चरणमा हुन्छ बुझिदिनु हुन हार्दिक अनुरोध गर्दछौं ।’

प्रतिक्रिया

  • प्रधान सम्पादक
  • राजेश राई
  • कार्यकारी सम्पादक
  • राजु शिवा
  • सूचना विभाग दर्ता नं.
  • १८०२/२०७६-७७