नेपाल इको प्यानललाई एकैपटक तीनवटा आइएसओको गुणस्तर प्रमाणपत्र


९ आश्विन २०८०, मंगलवार
nepal eco panal

सरोज राई

काठमाडौ । गुणस्तरमा मजबुद भएको प्रमाण सहित नेपाल इको प्यानललाई तीन वटा आइएसओ गुणस्तर प्रमाणपत्र पाएको छ ।

नेपाल इको प्यानलले गुणस्तर व्यवस्थापन प्रणालीहरूको लागि आइएसओ ९००१ः२०१५, पर्यावरण व्यवस्थापन प्रणालीहरूको लागि आइएसओ १४००१ः२०१५ र व्यावसायिक स्वास्थ्य र सुरक्षाको लागि आइएसओ ४५००१ः२०१८ प्राप्त गरेको थियो ।

नेशनल सर्टिफिकेशन एण्ड म्यानेजमेन्ट प्रालि (एमएटीसीएम नेपाल) का व्यवस्थापन प्रमुख इसुजा अर्याल र प्रशाशन प्रमुख प्रकाश सापकोटा सोही प्रमाणपत्र नेपाल इको प्यानलका महाप्रबन्धक विक्रम गोसाईलाई हस्तान्तरण गरेका हुन् ।

आइएसओको उपलब्धिले नेपाल इको प्यानलको सञ्चालनका विभिन्न पक्षहरूमा उत्कृष्टताप्रतिको अटल प्रतिबद्धतालाई जोड दिएको कम्पनीले जनाएको छ । यी प्रमाणपत्रहरूतर्फ कम्पनीले वातावरणीय प्रदूषणलाई न्यूनीकरण गरी आफनो उत्पादन गरेको प्रष्टाएको हो । साथै आफ्ना कर्मचारीहरूको कल्याणलाई प्राथमिकता दिँदै उत्कृष्ट उत्पादनहरू र सेवाहरू प्रदान गर्ने गरेको पनि यी आइएसओले गरेको कम्पनीको भनाई छ ।

आइएसओ ९००१ः२०१५ प्रमाणीकरणले नेपाल इको प्यानलको बलियो गुणस्तर व्यवस्थापन प्रणालीलाई मान्यता दिएको छ । यसले उत्पादन र सेवाहरूमा निरन्तर रूपमा ग्राहकको आवश्यकता र अन्तर्राष्ट्रिय मापदण्डहरूको पालना गरेको सुनिश्चित गर्दछ, कम्पनीले भनेको छ । आइएसओ १४००१ः२०१५ प्रमाणीकरणले वातावरणीय स्थिरतामा संगठनको समर्पणलाई मान्यता दिएको जनाएको छ । नेपाल इको प्यानलले जिम्मेवार कर्पोरेट नागरिकको प्रदर्शन गर्दै वातावरणमा पर्ने असरलाई न्यूनीकरण गर्न प्रभावकारी उपायहरू लागू गरेको यसले प्रमाणित गरेको जनाएको छ । आइएसओ ४५००१ः२०१८ प्रमाणीकरणले नेपाल इको प्यानलले आफ्ना कर्मचारीहरूका लागि सुरक्षित र स्वस्थ कार्यस्थल कायम राख्नमा केन्द्रित रहेको देखाएको कम्पनीले दावी गरेको छ । कम्पनीले आफ्नो कार्यबलको कल्याण सुनिश्चित गर्दै व्यावसायिक स्वास्थ्य र सुरक्षा उपायहरूलाई प्राथमिकता दिएको छ ।

नेपाल इको प्यानलका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत (सिइओ) इन्जिनियर कृष्णभक्त दुवालले उपलब्धिहरूप्रति सन्तुष्टि व्यक्त गर्दै भने, “हामी यो ट्रिपल आइएसओ प्रमाणीकरण पाउँदा अत्यन्तै गौरवान्वित छौ ‘। यसले उत्कृष्टता प्रदान गर्ने, हाम्रो वातावरणको संरक्षण गर्न र सुरक्षा र राम्रोसँग सुनिश्चित गर्ने हाम्रो निरन्तर प्रतिबद्धता झल्काउँछ ।

यी प्रमाणीकरणहरूले बजारमा आफनो उपस्थितलाई बलियो बनाउने र दिगो र जिम्मेवार व्यापार अभ्यासहरूको हाम्रो मिशनलाई अगाडि बढाउने विश्वास गरिएको छ । नेपाल इको प्यानलले प्राप्त गरेको प्रमाणपत्रहरू समर्पणको प्रमाण मात्र होइन, गुणस्तर, वातावरणीय स्थायित्व र कार्यस्थल सुरक्षालाई प्राथमिकता दिन नेपाल र बाहिरका अन्य संस्थाहरूको लागि प्रोत्साहन पनि हो, कम्पनीले भनेको छ । यी प्रमाणपत्रहरूले नेपाल इको प्यानलको दिगो बृद्धि र जिम्मेवार व्यवसायिक अभ्यासहरूतर्फको यात्रामा एउटा महत्वपूर्ण कोसेढुङ्गाको रूपमा चिन्ह लगाएको जनाएको छ । गुणस्तर, वातावरणीय भण्डारण र कार्यस्थल सुरक्षामा उत्कृष्टताप्रति आफ्नो प्रतिबद्धतालाई पुनः पुष्टि गरेको कम्पनीले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया
  • प्रधान सम्पादक
  • राजेश राई
  • कार्यकारी सम्पादक
  • राजु शिवा
  • सूचना विभाग दर्ता नं.
  • १८०२/२०७६-७७