अब ट्वीटरबाटै कल गर्न मिल्ने सुबिधा, जुकरबर्गको ह्वाटसअपलाई मस्कले दिए चुनौती


०६:२० बजे

क्यार्लिफोनिया । एलन मस्कले ट्वीटरको जिम्मेवारी लिएपछि उनले संसारको सबैभन्दा लोकप्रिय माइक्रो ब्लगिङ प्लेटफर्ममा एकपछि अर्को धेरै परिवर्तनहरू गरिरहेका छन् । सुरूमा मस्कले ट्वीटरको नाम पनि बदलेर एक्स राखेका छन् । अहिले यो प्लेटफर्मलाई सारा विश्वले एक्सको नामले चिन्दछन् । मस्कले आफ्नो प्लेटफर्ममा अर्को नयाँ सुविधा प्रस्तुत गरेको छ ।

यस सुविधामार्फत अब मानिसहरूले कल गर्न सक्ने भएका छन् । वास्तवमा एलोन मस्कले आफ्नो प्लेटफर्म एक्समा मा अडियो र भिडियो कल सेवा प्रदान गर्ने सुविधा समावेश गरेका छन् । एक्समार्फत प्रयोगकर्ताहरूले अब आफ्ना साथी वा नातेदारहरूलाई निः शुल्क अडियो वा भिडियो कल गर्न सक्ने छन् । प्रयोगकर्ताहरूलाई एक्समार्फत अडियो वा भिडियो कल गर्न कुनै नम्बरको आवश्यकता पर्दैन ।

अब एक्सबाट प्रिमियम प्रयोगकर्ताहरूका साथै साधारण प्रयोगकर्ताहरूले भिडियो र अडियो कलहरू निःशुल्क गर्न सक्ने छन् । यसका लागि अब प्रयोगकर्तालाई न त कुनै फोन नम्बर चाहिने छ, न त प्रिमियम सब्सक्रिप्सन किन्न आवश्यक पर्नेछ ।
एनरिक बारगन, जो एक्सका इन्जिनियर हुन्, उनले भनेका छन्, ‘अब तपाईं यसलाई प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ । तपाईं अब सबैलाई कल गर्न अनुमति दिने छनौट गर्न सक्नु हुन्छ ।’

यद्यपि एक्सबाट अडियो वा भिडियो कल सेवा प्रयोग गर्न हामी तपाईंलाई भनौं कि तपाईंले ती प्रयोगकर्ताहरूबाट मात्र कलहरू प्राप्त गर्न सक्षम हुनेछ । जसलाई तपाईंले फलो गर्नुभएको छ वा तपाईंको ठेगाना उनीहरू उपलब्ध छन् । दुई खाताहरूले कम्तिमा एक पटक एक्समार्फत अन्तरक्रिया गर्न आवश्यक छ, तब मात्र उनीहरूले कल सेवाको फाइदा लिन सक्ने छन् ।

यद्यपि प्रयोगकर्ताहरूले उनीहरूलाई कल गर्न अनुमति दिन सेटिङहरू छनौट गर्न सक्छन् वा तिनीहरूले फलो गर्ने मानिसहरू मात्रले पाउँछन् । तर, धेरैले मस्कले ट्वीटरमा कल सुबिधा राखेर मार्क जुकरबर्गको हवाटस एपपलाई चुनौती दिन खोजेको केही सञ्चारमाध्यले लेखेका छन् ।

लेखक चिनारी

प्रतिक्रिया
  • प्रधान सम्पादक
  • राजेश राई
  • कार्यकारी सम्पादक
  • राजु शिवा
  • सूचना विभाग दर्ता नं.
  • १८०२/२०७६-७७